• امروز پنج شنبه بیست و چهارم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

رکورددار پرتاب نیزه تیم ملی ایران: در یک زمین نیمه کاره در دزفول مشغول تمرین‌ام | علاقه‌مندی به فرهنگ وقف عمومیت دارد

رکورددار پرتاب نیزه تیم ملی ایران: در یک زمین نیمه کاره در دزفول مشغول تمرین‌ام | علاقه‌مندی به فرهنگ وقف عمومیت دارد

عضوتیم ملی دو‌ و‌میدانی جانبازان و معلولان ورکورددار پرتاب نیزه تیم ملی ایران می‌گوید‌: در زمينه وقف هيچ‌گاه نبايد خود را محدود كرد بلكه در هر زمينه‌ای كه بتوانی كاری انجام دهی و نيت خیری پشت آن باشد، جزو واقفان خواهی بود .

 یک شنبه 20 خرداد 1397   67  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف وامورخیریه عبدالرضا جوکار متولد ۱۳۴۹ در شهر دزفول و جانباز ۷۰ درصدجنگ تحميلي و عضو تیم ملی دو ومیدانی جانبازان و معلولین وکورددار پرتاب نیزه تیم ملی ایران است.
وی در مسابقات پارالمپیک تابستانی ۲۰۰۸ پکن چین موفق به کسب نشان طلای این بازی‌ها شد و در پارالمپیک تابستانی ۲۰۱۲ لندن که پرچم‌دار ایران نیز بود، با حد نساب بیست متر و هفتاد و دو سانتیمتر، پس از ورزشکار جاماییکا دوم شد و به نشان نقره رسید.
اين ورزشكار پر افتخار در دو صحنه دفاع مقدس وجنگ تحميلي در خصوص مشكلات و كمبود ورزشكاران استان خوزستان می‌گويد: با وجود اينكه استان خوزستان دررشته‌های ورزشی چه در بخش عادی وچه در بخش جانبازان و معلولان نیز یکی از استان‌هایی است که نقش مهمی در موفقیت‌های تیم‌های ملی کشورمان ایفاء کرده است، بااين وجود از كمبودهای بسیاری در زمينه رشته‌های ورزشی رنج می‌برد كه نياز است دراين زمينه اقدام اساسی صورت گيرد.
جوکار می‌افزايد: با وجود اينكه در ۵ دوره متوالی مسابقات پارالمپیک به میدان رقابت رفته و مقام كسب كردم، اما هم اکنون به دليل نبود زمين و ورزشگاه مناسب در یک زمین نیمه کاره در شهرستان دزفول به تمرینات خود می‌پردازم كه نياز است دراين خصوص نه تنها برای شخص من، بلكه براي تمام كساني كه در اين زمينه توانايی دارند اقدام اساسی انجام گيرد.
وی با اشاره به وعده‌های عملی نشده مسئولان به ورزشكاران ادامه می‌دهد: اين مشكل تنها به ورزش معلولان ختم نشده و بسياری از رشته‌های ورزشی از كمبود امكانات گله‌مند هستند كه جای دارد يا مسئولان قول ندهند و يا اگر حرفی دراين زمينه می‌زنند به وعده‌های خود عمل كنند.
اين ورزشكار پرافتخار كشورمان درخصوص بحث وقف دركشور می‌گويد: از ديرباز تا كنون مردم كشور‌مان درزمينه فرهنگ وقف اقدامات خوبی را انجام داده‌اند كه به عنوان مثال می‌توان به وقف مسجد و حسينيه و ساخت مدرسه و درمانگاه و... اشاره كرد.
وی درخصوص علاقه‌مندی‌اش به وقف نيز می‌افزايد: كمتر كسي است كه دوست نداشته باشد  تا در اين سنت حسنه مشاركت داشته باشد، اما بايد شرايط مهيا شود و اگر رياء نباشد من نيز از اين قاعده مستثنی نيستم.
جوكار ادامه می‌دهد: درزمينه وقف هيچ‌گاه نبايد خود را محدود كرد بلكه در هر زمينه‌ای كه بتواني كاری انجام دهی و نيت خیری پشت آن باشد تو واقف خواهی بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر