• امروز چهارشنبه بیست و پنجم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برخی از امام زادگان و بقاع متبرکه استان سمنان ظرفیت خوبی برای پذیرایی از زائران امام رضا (ع) دارند

برخی از امام زادگان و بقاع متبرکه استان سمنان ظرفیت خوبی برای پذیرایی از زائران امام رضا (ع) دارند

رییس مجمع نمایندگان استان سمنان گفت: برخی از امام زادگان این استان ظرفیت خوبی برای فعالیت در قالب طرح میقات الرضا (ع) و پذیرایی از زائران بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع) دارند.

 یک شنبه 9 اردیبهشت 1397   70  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، غلامرضا کاتب در نشستی با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان اظهار داشت: برخی از بقاع متبرکه استان سمنان به عنوان میقات الرضا (ع) موقعیت خوبی برای ارائه خدمات به زائران امام رضا (ع) دارند.
وی از آمادگی برای هر گونه همکاری و حمایت در طرح میقات الرضا (ع) در کنار سازمان اوقاف خبر داد و بر استفاده از طرفیت بقاع متبرکه و امام زادگان این استان در این مسیر تاکید کرد.
در استان سمنان 40 بقعه متبرکه و امام زاده برای فعالیت در قالب طرح میقات الرضا شناسایی و فعال است.
در این اماکن که فعالیت برای ایجاد امکانات رفاهی، خدماتی و فرهنگی در حال انجام است تلاش بر این است تا علاوه بر تامین نیازهای رفاهی و خدماتی زائران عبوری نظیر اسکان و پذیرایی، خدمات فرهنگی برای ایجاد شرایط مناسب زائران در تشرف به حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا (ع) ایجاد شود.
استان سمنان به لحاظ واقع شدن در مسیر مشهد مقدس همه ساله شاهد عبور بیش از 20 میلیون زائر حرم رضوی است و بیش از 550 کیلومتر از محور تهران - مشهد از شهرهای مختلف این استان عبور می کند.
رییس مجمع نمایندگان استان سمنان در نشست با حجت الاسلام عبدالله واحدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان همچنین با تاکید بر اینکه از سرمایه گذاری در موقوفات استقبال و حمایت می شود اظهار داشت: با مدیریت سرمایه گذاری در موقوفات تحولات بزرگی در استان در حال انجام است.
در استان سمنان بیش از 160 بقعه متبرکه و اماکن مذهبی وجود دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار