• امروز چهارشنبه بیست و پنجم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وزیر اموزش وپرورش : دوساعت درهفته برای آموزش قرآن کافی نیست/ تقویت برنامه‌های قرآنی در مدارس

وزیر اموزش وپرورش : دوساعت درهفته برای آموزش قرآن کافی نیست/ تقویت برنامه‌های قرآنی در مدارس

وزیر آموزش و پرورش انس با قرآن را یکی از مهمترین برنامه‌های این وزارتخانه دانست و گفت: امیدوارم این چنین برنامه‌هایی قرآنی را در مدارس تقویت کنیم و از این سرمایه بیشتر استفاده شود تا انس با قرآن را در بین جوانان و نوجوانان افزایش دهیم.

 چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397   78  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه سید محمد بطحایی؛ وزیر آموزش و پرورش با حضور در محل برگزاری سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران در گفت وگویی با مجری شبکه قرآن ومعارف سیما اظهار کرد: در این دنیای بسیار آشفته، سرگشته و بد اخلاق امروز راهی جز تمسک جستن از آموزه‌های قرآنی وجود ندارد و تنها راه برای رسیدن به سر منزل مقصود تمسک جستن و انس با قرآن است.

وی ادامه داد: برگزاری چنین مسابقات سهم بزرگی در آموزه های قرآنی خواهد داشت و من و همکارانم در آموزش و پرورش از این ثروت بزرگ بهره خواهیم گرفت تا از این سرمایه برای یافتن راه صحیح استفاده کنیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از مهم‌ترین نکات در آموزش و پرورش موضوع انس با قرآن و تمسک جستن از مسیر‌های مختلف همچون قرائت، تدبر، تلاوت و راه‌هایی دیگر در این حوزه است.

بطحایی تصریح کرد: امیدوارم این چنین برنامه‌هایی قرآنی را در مدارس تقویت کنیم و از این سرمایه بیشتر استفاده شود تا انس با قرآن را در بین جوانان و نوجوانان افزایش دهیم.

وی افزود: برنامه‌های مفصلی در آموزش و پرورش در نظر داریم، اما سد‌هایی مانع از اجرای کامل آن می‌شود که البته دولت دوازدهم برای موفقیت بیشتر در این زمینه در حال تلاش است.

بطحایی یادآور شد: تنها چراغی که می‌تواند فرزندان ما را در این دنیای آشفته هدایت کند نورانیت قرآن کریم است و باید انس بچه‌ها با قرآن را بیشتر کنیم، حدود دو ساعت هفته برای بچه‌ها کافی نیست و بخش عمده این برنامه باید در خانواده باشد که با کمک معاونت پرورشی برنامه‌های مختلفی خواهیم داشت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار