• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۱۱۵۰ مقاله با رویکرد قرآن و استکبارستیزی به همایش بین‌المللی پژوهش‎های قرآنی ارائه شد | اختتامیه همایش فردا در قم

۱۱۵۰ مقاله با رویکرد قرآن و استکبارستیزی به همایش بین‌المللی پژوهش‎های قرآنی ارائه شد | اختتامیه همایش فردا در قم

دبیر علمی یازدهمین همایش بین‎‏المللی پژوهش‎های قرآنی از دریافت یک هزار و ۱۵۰ اثر قرآنی از ۱۶ کشور جهان با رویکرد قرآن و استکبارستیزی به دبیرخانه این همایش خبر داد و گفت: در برنامه‌های امروز مقالات برتر ارائه و روز پنجشنبه نیز مراسم اختتامیه این همایش برگزار می شود.

 پنج شنبه 30 فروردین 1397   97  0      


به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه دکتر رضا امانی؛ دبیر علمی یازدهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی در میزگرد تخصصی این همایش اظهار کرد: این همایش با محوریت قرآن کریم و استکبارستیزی روزهای پایانی خود را طی می کند و تا امروز مقالات برتر ارائه می‌شود و فردا پنجشنبه نیز مراسم اختتامیه برگزار می شود.
دبیر علمی یازدهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی گفت: تبیین و تحقیق عالمانه مبانی، اصول و اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی، ترویج و فرهنگ‌سازی و گفتمان‌سازی مفاهیم و معارف و آموزه‌های بلند و انسان‌ساز و تعالی بخش قرآن کریم در میان جامعه اسلامی و تلاش در راستای جهت‌دهی به پژوهش‌های کاربردی براساس نیازهای اولویت‌دار منطقه و جهان اسلام از دلایل و اهداف برگزاری این همایش بوده است.
وی افزود: این همایش بخشی از مسابقات بین‌المللی قرآن کریم است که هر ساله از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه با شرکت نمایندگان قرآنی کشورهای جهان برگزار می‌شود.
معاون پژوهشی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ادامه داد: به همین جهت عنوان قرآن و استکبارستیزی برای این همایش برگزیده شده است؛ استکبارستیزی در قرآن، استکبارستیزی در سیره معصومین و استکبارستیزی در انقلاب اسلامی سه محور اصلی این همایش علمی است.
امانی با بیان اینکه امسال استقبال بی‌نظیری از سوی پژوهشگران و محققان ایرانی و خارجی انجام شد به‌ طوریکه دریافت یک هزار و ۱۵۰ عنوان مقاله شاهدی بر این مدعی است، تصریح کرد: ۹۸۵ مقاله از داخل کشور و ۱۳۰ مقاله نیز از ۱۵ کشور به دبیرخانه همایش رسید.
وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته در دانشکده‌های قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ۱۵همایش قرآنی منطقه‌ای و استانی برگزار شد، گفت: مقالات داخلی پس از وصول به دبیرخانه مرکزی براساس تقسیم‌بندی استانی و مرکزی به دبیرخانه‌های استانی ارسال شد؛ پس از بررسی و ارزیابی و داوری‌هایی که توسط کمیته‌های علمی این دبیرخانه‌ها انجام شد، در نهایت در این ۱۵ همایش شاهد ارایه و تقدیر از صاحبان ۶۸ مقاله علمی بودیم.
دبیر علمی همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی تاکید: کرد یکی از اهداف اساسی و بنیادین رسالت انبیا، مبارزه با ظالمان و مستکبران زمانه بوده است؛ نام مبارک هیچ پیامبری به ذهن ما خطور نمی‌کند، مگر اینکه ذکری از مبارزه وی با مستکبران زمانه رفته است.
وی خاطرنشان کرد: امام راحل نیز در جریان انقلاب اسلامی این استکبارستیزی را دوباره در میان مسلمانان و جامعه ایران احیاء کردند و مقام معظم رهبری نیز پس از ایشان پرچمدار این اصل مهم قرآنی هستند و در مقابل خواسته‌های نامشروع و تجاوزگرانه مستکبران جهانی ایستاده‌اند.
دبیر علمی همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی افزود: ایستادگی ملت و حکومت ایران در مقابل مستکبران علاوه بر دفاع از حقوق ملتهای ستم دیده، عزت و اقتدار را به ارمغان آورده است؛‎
غرب به سرکردگی آمریکای شرور و خونخوار به باطل تصور می‌کرد که می‌تواند با فشارهای اقتصادی و اعمال سختی‌ها به ملت و حکومت ایران ما را از این استراتژی و دکترین، منصرف کند ولی در این چهاردهه از انقلاب اسلامی آنچه شاهد بوده‌ایم، پیشرفت و اقتدار جمهوری اسلامی بوده است.
امانی تاکید کرد: استکبار به‌دنبال حذف ایران از معادلات منطقه بوده است و ما نیز باور داریم که آمریکا عامل تنش در منطقه است؛ امریکا چگونه به خود اجازه می‌دهد که در این منطقه بین ملت‌ها تفرقه ایجاد کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار