• امروز چهارشنبه بیست و پنجم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

حجت‌الاسلام عالی: فرهنگ غرب لذت انسان را مقدم بر خشنودی خداوند می‌داند / حتی ظاهر قرآن هم در زندگی ما وارد نشده!

حجت‌الاسلام عالی: فرهنگ غرب لذت انسان را مقدم بر خشنودی خداوند می‌داند / حتی ظاهر قرآن هم در زندگی ما وارد نشده!

حجت‌الاسلام والمسلمین عالی با اشاره به اینکه در فرهنگ غرب سود و لذت انسان مهم بوده و خشنودی خداوند هیچ اهمیتی ندارد، گفت: هر نوع ارتباط با قرآن کریم، یک نوع شفاعت و دستگیری را به‌همراه دارد.

 پنج شنبه 30 فروردین 1397   55  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام والمسلمین مسعود عالی؛ کارشناس مسائل مذهبی عصر روز سه شنبه در محفل قرآنی استقبال از سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مصلی تهران اظهار کرد: نزول نخست قرآن در شب مبعث بود که باید گفت مبعث تجلی اعظم است.
وی با بیان اینکه حتی ظاهر قرآن کریم هم در زندگی ما وارد نشده است، تصریح کرد: خدا محور قرآن است؛ اگر کسی با کلام‌الله مجید انس بگیرد، خداوند در زندگی‌اش وارد می‌شود.
این کارشناس مسائل مذهبی گفت: اگر به کتب تحریف شده ‌آسمانی مثل تورات، انجیل و ...مراجعه کنید، محور قرار نداشتن خداوند متعال کاملا معلوم بوده و انسان بر خدا غالب است.
این کارشناس مسائل دینی ادامه داد: در فرهنگ غرب که به همان کتب تحریف شده عمل نمی‌شود، سود و لذت انسان مهم بوده و خشنودی خداوند هیچ اهمیتی ندارد در حالیکه در قرآن خداوند متعال همه کاره است.
وی با اشاره به اینکه هر نوع ارتباط با قرآن کریم، یک نوع شفاعت و دستگیری را به‌همراه دارد، تاکید کرد: شفاعت شافعان از همین دنیا شروع می‌شود یعنی ما باید در این دنیا دستمان را به دست قرآن کریم دهیم تا در آن دنیا دستگیرمان باشد.
این کارشناس مسائل مذهبی افزود:همراه داشتن قرآن کریم، نگاه به آیات کلام‌الله مجید، خواندن و حفظ قرآن و فهم و عمل به آیات این کتاب آسمانی یک نوع دستگیری و شفاعت را نصیبمان می‌کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین عالی با بیان اینکه اگر کسی با قرآن مانوس شود، وسعت وقت برای کارهایش پیدا می‌کند، خاطرنشان کرد: در بین علمای شیعه خواجه نصیرالدین طوسی معروف به استادالبشر که با وارد شدن به دربار مغولان، موجبات شیعه شدن آنها را فراهم کرد، روزانه ۱۵ جزء از قرآن کریم را می‌خواند.
گفتنی است دراین مراسم که با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدی نماینده ولی  فقیه ورییس سازمان اوقاف،جامعه قرآنی واقشار مختلف مردم برگزارشد، جعفر فردی قاری بین المللی قرآن،صابر خراسانی شاعر ومدیحه سرای اهل بیت وگروه همخوانی محمدرسول الله به اجرای برنامه پرداختند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار