• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مسابقات بین المللی قرآن به تقویت سیاست خارجی ایران کمک می کند

مسابقات بین المللی قرآن به تقویت سیاست خارجی ایران کمک می کند

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به برکات قرآن در تقویت سیاست خارجی ایران و کشورهای اسلامی گفت: بی تردید حضور بانوان در عرصه فعالیت‌های قرآنی با توفیقات بسیار همراه است.

 چهارشنبه 29 فروردین 1397   93  0      

به گزارش ستاد راهیردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه درباره برکات برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان در حوزه سیاست خارجی کشور، گفت: باید تا جایی که می توانیم چه در ایران و چه در جهان اسلام، توسط منادیان قرآن نسبت به قرآن پژوهی و مهجوریت زدایی از آیات وحی برنامه و تلاش داشته باشیم؛ چراکه بهره گیری از مفاهیم قرآن کریم می تواند موجب تقویت سیاست خارجی ایران و کشورهای اسلامی شود.
وی با بیان این که تکیه بر مفاهیم قرآنی برای کشورهای جهان اسلامی برکات بسیار به همراه دارد، ابراز کرد: برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم که فصل مشترک مسلمانان در جهان است، باعث نزدیکی بیشتر امت اسلام می شود و این نزدیکی، وحدت و اتحاد و انسجام بیشتر مسلمانان را به همراه دارد.
قاسمی تاکید کرد: برکت دیگر برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم برای کشورهای اسلامی دوری مسلمانان از جهانی است که می خواهد اسلام و مسلمین را یکی پس از دیگری همان‌گونه که در سالیان گذشته شاهد آن بودیم مورد تاخت و تاز قرار دهد.
سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه بیان کرد: از این رو، تبادل نظر و ایجاد تفاهم بیشتر در سایه این اقدام فرهنگی باعث می‌شود تا کسانی که قصد دارند پایه‌های جهان اسلام و مسلمین را در مجموع دنیا متزلزل کنند، مقصود و هدف خودشان نرسند و ناکام بمانند.
این دیپلمات عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران در ادامه به مزیت‌های برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم در حوزه بانوان نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به رشدی که بانوان ایران در حوزه تحصیل و آموزش به خصوص در حوزه‌های علمیه و مجامع اسلامی داشته‌اند، بی تردید حضورشان در عرصه فعالیت‌های قرآنی نیز با توفیقات بسیار همراه است و می‌تواند بیش از مردان در معرفی اسلام ناب محمدی به جهان کمک می کند.
وی در پایان با ابراز خشنودی از پیشرفت بانوان ایرانی در عرصه‌های مختلف، خاطرنشان کرد: بسیار خشنودم بانوان ایرانی در حوزه‌های مختلف علمی به ویژه عرصه‌های دینی و قرآنی توانسته اند به جایگاه شایسته‌ای برسند و در این حوزه مثمرثمر باشند.
گفتنی است، دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان از یکم تا چهارم اردیبهشت ماه با حضور نخبگانی از کشورهای مختلف جهان در هتل ارم تهران برگزار می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار