• امروز چهارشنبه بیست و پنجم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آغازطرح دست‌های مهربانی در سراسر کشور در آستانه نوروز / اجرای نیت بیش از ۱۴ هزار موقوفه برای کمک به ایتام، مستمندان و زنان سرپرست خانوار

آغازطرح دست‌های مهربانی در سراسر کشور در آستانه نوروز / اجرای نیت بیش از ۱۴ هزار موقوفه برای کمک به ایتام، مستمندان و زنان سرپرست خانوار

مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف از اجرای طرح دست‌های مهربانی همزمان با روز احسان و نیکوکاری ودرآستانه سال نو در سراسر کشور خبر داد.

 سه شنبه 15 اسفند 1396   105  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام ولی‌الله عادلی؛ مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به آثار وخدمات وقف در کمک به محرومان ونیازمندان از اجرای طرح دستهای مهربانی در آستانه سال جدید خبر داد و اظهار کرد: این طرح از روز دوشنبه چهاردهم اسفندماه همزمان با روز احسان و نیکوکاری با هدف کمک به ایتام، مستمندان، و زنان سرپرست خانوار در سطح کشور آغاز شده است.
وی با بیان اینکه طرح دستهای مهربانی برای پنجمین سال پیاپی در سراسر کشور اجرا می‌شود، تصریح کرد: ۱۴ هزار و ۲۸۰ موقوفه مرتبط با این طرح و ۲۳ هزار و ۴۰۱ نیت در خصوص کمک به نیازمندان در کشور وجود دارد که در قالب این طرح عواید آن صرف نیازمندان ومحرومان ونیات مرتبط می شود.
مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف با اشاره به اینکه استانهای کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی چهار استان کم برخوردار طرح دستهای مهربانی هستند، خاطرنشان کرد: خیران وواقفان می‌توانند در کاهش آسیبهای اجتماعی و کمک به نیازمندان به این چهار استان توجه ویژه‌ای داشته باشند.
حجت‌الاسلام عادلی درباره نحوه شناسایی افرادی که تحت پوشش طرح «دستهای مهربانی» قرار می‌گیرند، گفت: در دستورالعمل این طرح آمده که ابتدا بستگان واقف در اولویت هستند، نیازمندان و مسمندان در اولویتهای بعدی قرار دارند؛ مطابق وقفنامه نیازمندان و مستمندان و افراد خاص مثل سادات، زنان سرپرست خانوار، محرومان و ایتام در اولویتهای بعدی هستند.
وی افزود: سایر اقشار نیازمند جامعه هم تحت پوشش قرار می‌گیرند و بانک اطلاعاتی آن از طریق کمیته امداد، بهزیستی، معتمدان مدنظر، دفاتر نمایندگی ولی فقیه در استانها، ائمه جمعه، نهاد رهبری در دانشگاه‌ها، مراکز حوزه‌های علمیه در شهرستانها و هیئت امناء بقاع متبرکه تامین می‌شود.
مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف با اشاره به اینکه در روز ۱۴ اسفند و با شروع طرح «دستهای مهربانی» امداد کریمانه و محترمانه از اولویتهای این طرح است، تاکید کرد: در امداد کریمانه واقف و موقوف‌‌علیهم همدیگر را نمی‌بینند؛ ممکن است خیلی از واقفان در قید حیات نباشند اما آثار و برکات خیری که به جای گذاشته‌اند به دست نیازمندان می‌رسد.
حجت‌الاسلام عادلی گفت: در طرح «دستهای مهربانی» لازم است که افراد نیازمند مطابق نیات واقفان شناسایی شده تا بتوانیم ضمن خدمت‌رسانی مطلوب و کریمانه به این افراد اجرای نیت صحیح کرده باشیم.
وی درباره شرایط عمومی کسانی که در شمول طرح «دستهای مهربانی» قرار می‌گیرند، خاطرنشان کرد: سکونت در حوزه عملکرد اداره اوقاف مجری حمایت و عدم حمایت و پوشش در سایر نهادهای امدادی و حمایتی از شرایط عمومی استفاده از این طرح است.
مدیرکل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف یادآور شد: سال گذشته۸ هزار و ۷۰۰ خانوار از محل اجرای نیات واقفان و حدود ۸۲۰ خانوار از محل مشارکت خیران و موقوفات غیرمتصرفی از این طرح بهره مند شدند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار