• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

استقبال هیات سوری از پیشنهاد تاسیس مجمع وحدت اسلامی در سوریه

استقبال هیات سوری از پیشنهاد تاسیس مجمع وحدت اسلامی در سوریه

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در دیدار با وزیر اوقاف سوریه و هیئت همراهش از وزارت اوقاف سوریه خواست تا مقدمات تاسیس مجمع وحدت اسلامی و دانشگاه مذاهب اسلامی را در این کشور فراهم کنند که اعضای هیئت سوری از این پیشنهاد استقبال کردند.

 پنج شنبه 10 اسفند 1396   90  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه آیت‌الله اراکی؛ دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در دیدار با وزیر اوقاف سوریه و هیئت همراه با اشاره به مشکلاتی که جهان اسلام با آن دست به گریبان است، اظهار کرد: اختلافات و درگیریها در جهان اسلام ناشی از استعمار غربی و در راس آن امریکاست.
وی افزود: این اقدامات برای برهم زدن امنیت در کشورهای اسلامی و در نهایت تضعیف قوای امت اسلامی از طریق برانگیختن اختلافات مذهبی است.
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به نقش تاریخی سوریه در مقابله با توطئه‌های صهیونیستی و امریکایی، از نقش ارتش و مقاومت سوریه برای مقابله با جریانهای تکفیری که با همکاری ایران و مقاومت اسلامی به دستاوردهای بسیاری دست یافت، تقدیر کرد.
آیت‌الله اراکی به ادامه تهدیدات داعش برای مسلمانان اشاره کرد و گفت: علی‌رغم موفقیتهای نظامی در برابر داعش، روش‌ها و تعالیم دینی و فرهنگی این جریان تکفیری همچنان جریان دارد و خطری برای جهان اسلام است که باید با ترسیم نقشه مناسب و برنامه‌ریزی دقیق برای مقابله با این اندیشه گمراه، خطرات تفرقه آفرین آن را خنثی کرد.
وی تاکید کرد: با توجه به روند بحرانی منطقه، خصوصا سوریه و عراق، باید مشکلات و چالشها با تاسیس موسسات و نهادهای تقریبی و وحدت آفرین در این کشورها حل شود.
دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از وزارت اوقاف سوریه خواست، تا مقدمات تاسیس مجمع وحدت اسلامی و دانشگاه مذاهب اسلامی را در این کشور فراهم کند.
در ادامه این دیدار اعضای هیئت سوری با اشاره به لزوم نهادینه کردن فرهنگ تقریب در بین آحاد مسلمانان و لزوم مقابله با فتنه مذهبی از پیشنهاد دبیرکل مجمع تقریب پیرامون تاسیس مراکز وحدت آفرین همچون مجمع وحدت و دانشگاه مذاهب استقبال کردند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار