• امروز پنج شنبه بیست و دوم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

امسال 14 موقوفه در شهرستان دامغان ثبت شد

امسال 14 موقوفه در شهرستان دامغان ثبت شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه دامغان با بیان اینکه ۱۴ موقوفه در سال ۹۶ در این شهرستان ثبت شد، گفت: ارزش ریالی این موقوفات 2.5 میلیارد تومان است.

 یک شنبه 6 اسفند 1396   123  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان،حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی میرکو  در تشریح برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان، اظهار کرد: مراسم سوگواری یاس نبوی در ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه‌زهرا (س) در بقاع متبرکه شهرستان دامغان برگزار شد.

وی ادامه داد: مراسمی ویژه هم در مرقد مطهر امامزادگان جعفر و محمد (ع) با حضور پرشور مردم و تجمع دسته‌جات عزاداران و عاشقان حضرت صدیقه‌کبری (س) و حرکت دستجات عزاداری از این مرقد مطهر به سمت حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) با حضور سخنرانان و مداحان برپا شد و در نهایت هم اطعام عزاداران صورت گرفت.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان با بیان اینکه موقوفات زیادی امسال در شهرستان به ثبت رسید، تصریح کرد: خدمات این موقوفات در اختیار مردم قرار گرفت.

میرکو با اشاره به اینکه ۱۴ موقوفه جدید در سال ۹۶ در شهرستان دامغان به ثبت رسید، اضافه کرد: ارزش ریالی این موقوفات 2.5 میلیارد تومان بوده است.

وی با تأکید بر اینکه اعتقاد داریم وقف باید مشکلات روز جامعه را برطرف کند، تصریح کرد: وقف باید به کمک نیازمندان و نیازمندی‌های روز جامعه بیاید و امسال موقوفات خوبی در این راستا داشتیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان با بیان اینکه موقوفاتی در بخش قرآن کریم با نیت تربیت حافظان قرآن کریم و برگزاری جلسات تفسیر و تلاوت قرآن کریم داشتیم، افزود: این موقوفات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

میرکو با اشاره به اینکه بخشی از موقوفات با نیت فراهم‌کردن جهیزیه برای دختران نیازمند و خانواده‌های مستمند بوده است، تصریح کرد: موقوفاتی هم در راستای برپایی عزاداری اهل بیت (ع) داشتیم.

وی با تأکید براینکه وقف یک سنت حسنه و صدقه جاریه است، اظهار کرد: نگاه به وقف به‌عنوان محرک جدی در کاهش مشکلات جامعه باید بیش از گذشته باشد و جریان وقف باید در جهت رفع مشکلات روز جامعه هدایت شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار