• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ساماندهی منابع انسانی بقاع متبرکه استان سمنان

ساماندهی منابع انسانی بقاع متبرکه استان سمنان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: ساماندهی منابع انسانی بقاع متبرکه این استان در دستور کار سال 97 است.

 شنبه 5 اسفند 1396   132  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان،حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله واحدی اظهار کرد: از شاخص‌ترین مباحث امروز، طلاق، اعتیاد و حاشیه‌نشینی است که طلاق در استان سمنان شاخص‌تر است.
وی تصریح کرد: در این راستا، بعضی دستگاه‌های فرهنگی مانند حوزه علمیه کلاس‌هایی برگزار می‌کنند و این به‌صورت موضوعی برخی اطلاعات موردنیاز مخاطبان را در اختیار آنها قرار می‌دهند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: منتهی برای انجام کار جامع تعدادی از طلبه‌های واجد شرایط جهت آموزش به قم اعزام شدند و این دوره‌های آموزشی با محوریت امامزادگان در شهرها و روستاها به مردم ارائه خواهد شد.
واحدی بیان داشت: این طرح، سبک زندگی به رنگ خداست و سه محور مهارت‌های فردی، مهارت‌های خانواده و مهارت‌های ازدواج را شامل می‌شود.
وی افزود: ساماندهی منابع انسانی بقاع متبرکه در دستور کار سال 97 است؛ سیاست سازمان اوقاف رفتن به سمت جذب خدام افتخاری است و در سال آینده ما در امامزاده یا اماکن مذهبی با کارکرد زیارتی، بیش از پنج نفر خادم حقوق‌بگیر نخواهیم داشت.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان به تفاهم‌نامه‌ای که برای پوشش بیمه‌ای اماکن مذهبی با بنیاد برکت بسته شده است، اشاره کرد و گفت: این تفاهم‌نامه‌ شامل بیمه مسؤولیت، بیمه مکان مذهبی و بیمه تکمیلی خادمان و هیأت امنای اماکن متبرکه است.
واحدی خاطرنشان کرد: از دیگر موضوعاتی که باید به سمت آن رفت، دریافت سند اماکن متبرکه است که موجب جلوگیری از تعرض دیگران به این اماکن خواهد شد؛ همچنین این موضوع در زمان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی نیز ایجاد بحران و گره‌های قضایی خواهد کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار