• امروز چهارشنبه بیست و پنجم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

رئیس سازمان اوقاف : ثبت ۲۹ هزار و ۹۰۳ موقوفه پس از پیروزی انقلاب اسلامی / رشد ۵۶ درصدی وقف های نوین در ۸ سال اخیر

رئیس سازمان اوقاف : ثبت ۲۹ هزار و ۹۰۳ موقوفه پس از پیروزی انقلاب اسلامی / رشد ۵۶ درصدی وقف های نوین در ۸ سال اخیر

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه امام خمینی (ره) با صدور پیام تاریخی، فرهنگ وقف را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی احیاء کرد، گفت: ثبت ۲۹ هزار و ۹۰۳ موقوفه در زمینه‌های مختلف فرهنگی ،اجتماعی و خدماتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی و نظام به شمار می‌آید.

 چهارشنبه 18 بهمن 1396   98  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی؛ نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت وگویی باپایگاه اطلاع رسانی سازمان اوقاف وامور خیریه با تبریک فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی به مردم عزیز ، به نقش امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی در احیای فرهنگ وقف اشاره کرد و گفت: امام راحل با صدور پیامی تاریخی وتاکید بر بازگرداندن موقوفات به وقفیت ،فرهنگ وسنت حسنه وقف را بعد از پیروزی انقلاب اسلامی احیاء کرد و براساس این پیام تاکید و تصریح کردند که موقوفات باید به وقفیت برگردند.
وی با بیان اینکه این پیام نقش تاریخی در احیای حکم الهی وقف داشت، تاکید کرد: پیام امام خمینی (ره) موجب شکل‌گیری قوانین وقف و ساختار جدید نهاد وقف در کشور شد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به رشد فرهنگ وقف و اقبال روزافزون مردم در سالهای پس از انقلاب اسلامی فزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا سال ۸۷ بدلیل عدم توجه به کارکرد رسانه ها و نبود تبلیغات فرهنگی ورسانه ای ،مردم اقبال چندانی به این سنت نیک اسلامی نشان نمی دادند ،لذا در این سالها به طور میانگین سالانه شاهد ثبت بیش از ۴۰۰ وقف جدید در سطح کشور هستیم .
نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف تصریح کرد : با گسترش تبلیغات فرهنگی ورسانه ای وتبیین آثار وبرکات وخدمات وقف برای مردم طی سالها ی اخیر شاهد رشد چند برابری وقف های جدید با نیات مختلف در سطح کشور هستیم ، به طوریکه تاکنون ۱۶ هزار و ۸۰۷ وقف جدید به ثبت رسیده که این آمار نشان‌دهنده رشد ۵۶ درصدی وقف پس از انقلاب اسلامی از سال ۸۸ به بعد است.
وی تاکید کرد : در مجموع بیش از ۲۹ هزار و ۹۰۳ موقوفه در زمینه‌های مختلف وبا نیات گوناگون وبرخوردار از ارزشهای متفاوت اقتصادی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ثبت رسیده که از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی و نظام به شمار می‌آید.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی با بیان اینکه آمار موقوفات از ابتدا تا سال ۵۷ عدد ۱۲۴ هزار و ۵۲۵ موقوفه رانشان می دهد افزود : بر اساس این آمار ۸۰ درصد موقوفات فعلی از ابتدا تا انقلاب اسلامی است تصریح کرد: ۲۹ هزار و ۹۰۳ موقوفه یعنی ۲۰ درصد موقوفات پس از پیروزی انقلاب اسلامی ثبت شده که تمامی این آمار بدون احتساب مساجد است که خود جزء موقوفات عام به شمار می روند.
وی درباره رشد چشمگیر وقف های جدید در سالهای اخیر گفت: تا سال ۸۸، ۱۳ هزار و ۹۶ موقوفه و از سال ۸۸ تاکنون ۱۶ هزار و ۸۰۷ وقف جدید به ثبت رسیده که این آمار نشان‌دهنده رکوردی جدید و رشد ۵۶ درصدی وقف پس از انقلاب اسلامی از سال ۸۸ به بعد است.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه درباره تعداد موقوفات جدید سال در سال۹۶هم گفت: از اول فروردین‌ماه ۹۶ تاکنون ۲ هزار و ۲۵۷ وقف جدید با نیات متنوع به ثبت رسیده که استان خراسان رضوی با ثبت ۲۶۱ وقف، در میان سایر استانها پیشگام است
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار