• امروز یک شنبه نوزدهم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

رسیدگی به اماکن مذهبی جزء دغدغه‌های جدی دولت است

رسیدگی به اماکن مذهبی جزء دغدغه‌های جدی دولت است

رئیس امور فرهنگی، ورزشی و گردشگری سازمان برنامه‌وبودجه گفت: رسیدگی به اماکن مذهبی جزء دغدغه‌های جدی دولت است و در این راه در حد توان کمک خواهد کرد.

 پنج شنبه 5 بهمن 1396   1274  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، رضا معصومی راد در حاشیه بازدید از آستان مقدس امامزادگان سید رضا و سید علی‌اکبر(ع) لاسجرد اظهار کرد: مساجد، بقاع متبرکه و اماکن مذهبی کانون مراجعه مردم در ادوار مختلف بوده‌اند و از جایگاه رفیع و با اهمیتی برخوردارند.
وی افزود: این اماکن باید محل تکاپو و فعالیت نوجوانان و جوانان و محل توقف و استراحت مردم در مسافرت باشند.
رئیس امور فرهنگی، ورزشی و گردشگری سازمان برنامه‌وبودجه تصریح کرد: قرائت ادعیه و زیارت در بقاع متبرکه و اماکن مذهبی موجب افزایش معرفت نسل جوان خواهد شد.
وی با اشاره به نقش مهم اجرای طرح میقات الرضا(ع)، خاطرنشان کرد: با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌های لازم در بقاع متبرکه‌ای که به عنوان پایگاه‌های میقات الرضا(ع) انتخاب شده‌اند، تنها با کمی تقویت مالی این اماکن می‌توان بهره‌های زیادی از این طرح برد.
وی بهره‌بردار اصلی این طرح را مردم عنوان کرد و افزود: با توجه به اعتقاد قلبی مردم به این اماکن و به‌واسطه محیا بودن زیرساخت‌های لازم از قبیل جاده دسترسی، آب، برق و گاز در تمام بقاع مجری طرح میقات الرضا(ع)، این اماکن با کمی حمایت مالی می‌تواند پایگاه‌های فرهنگی مناسبی باشد تا به مسافران و زائران خدمات رفاهی و مذهبی ارائه کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار