• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نگاه ویژه به علم و فناوری در اوقاف وجود دارد

نگاه ویژه به علم و فناوری در اوقاف وجود دارد

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: نگاه ویژه به علم و فناوری در مجموعه اوقاف و امور خیریه وجود دارد.

 سه شنبه 19 دی 1396   133  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، سیف‌الله سعدالدین در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان و پارک علم و فناوری استان سمنان با اشاره به باور سنتی مردم به وقف، اظهار کرد: حوزه وقف از ظرفیت بالایی برخوردار است؛ زیرا برگرفته از شریعت ما است و مردم از دیرباز به این سنت نیکو اعتقاد داشته‌اند.
وی افزود: امضای تفاهم‌نامه و بندهایی که در آن گنجانده ‌شده است راه همگرایی را برای توسعه فرهنگ کارآفرینی و اشتغال دانش‌بنیان و فرهنگ تبدیل علم به ثروت ایجاد می‌کند.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان تصریح کرد: امیدواریم در کنار این تفاهم‌نامه با توجه به عمق نفوذ وقف در اندیشه‌های مردم، از برکات وقف در حوزه فناوری استفاده کنیم.
وی گفت: در حوزه اشتغال دانش‌بنیان از تمام ظرفیت‌های پیدا و پنهان باید استفاده شود.
سعدالدین با اشاره به رتبه شانزدهم کشورمان در حوزه علم و پژوهشی، در سطح دنیا، افزود: اگر راه‌یابی علم به محصول را فناوری بنامیم، جایگاه فناوری ما با جایگاه پژوهش ما فاصله دارد و باید تلاش کنیم این فاصله را کم کنیم.
وی با اشاره به اینکه جهت نفوذ علم در اقتصاد مردم نیاز به برنامه‌ریزی و تلاش داریم، گفت:
رهبر معظم انقلاب حدود 10 سال است در مورد علم و فناوری، اقتصاد دانش‌بنیان و اقتصاد مقاومتی سخن می‌گویند و مطالباتی دارند که در جهت تحقق آن لازم است تمام ظرفیت‌های دانش‌بنیان و نفوذ آن در زندگی مردم بسیج شوند.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان افزود: به منظور دست‌یابی به زیرساخت مناسب برای ایجاد اشتغال دانش‌بنیان با استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌ها، دست دیگر مدیران را به گرمی می‌فشاریم.
سعدالدین گفت: ظرفیت‌های کشور چه به لحاظ ساختاری و چه به لحاظ مادی محدود است و لازم است از ظرفیت‌های دیگری که در کشور هست در راستای توسعه فناوری به کار گرفته شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار