• امروز جمعه بیست و هفنم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

طرح‌های فرهنگی احیای وقف در استان سمنان اجرایی می‌شود‌

طرح‌های فرهنگی احیای وقف در استان سمنان اجرایی می‌شود‌

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: طرح‌های فرهنگی احیای وقف در استان سمنان اجرایی می‌شود.

 یک شنبه 10 دی 1396   115  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عبدالله واحدی در اولین همایش مبلغان بومی استان سمنان اظهار داشت: این همایش برای نخستین بار در استان سمنان باهدف احیای وقف به‌عنوان سنت الهی برگزارشده است.

وی با بیان اینکه اعزام مبلغان به امام زادگان و بقاع متبرکه در دستور کار این نهاد قرار دارد افزود: طرح‌های فرهنگی احیای وقف در استان سمنان اجرایی می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به اینکه حضور مبلغان در امام‌زاده‌ها و بقاع متبرکه استان سمنان در روزهای پایانی هر هفته از شاخص‌ترین برنامه‌هایی است که از سوی این نهاد دنبال می‌شود.

وی وقف را مصداق بارزی از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: ترویج فرهنگ وقف یکی از رسالت‌های مهم سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به شمار می‌رود.

واحدی با تأکید بر اینکه موقوفات یک پشتوانه مهم برای ابعاد مختلفی از نظام است تصریح کرد: وقف در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، علمی، درمانی و غیره انجام می‌شود و این مهم یک بازوی یاری‌رسان برای نظام به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه امروزه در استان سمنان از امر وقف استقبال خوبی انجام می‌شود خاطرنشان کرد: بیش از 5 هزار و 200 موقوفه در استان سمنان وجود دارد که حاکی از این ادعا است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به اینکه موقوفات بخشی از نیازهای این استان را مرتفع می‌کنند تصریح کرد: دشمنان اسلام همواره هجمه‌های گسترده‌ای را در این حوزه وارد می‌کنند که تنها راه مقابله با آن فرهنگ‌سازی است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار