• امروز پنج شنبه بیست و ششم فروردین 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه ساعد

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

افتتاح اولین زائر سرای میقات الرضا(ع) در سمنان

افتتاح اولین زائر سرای میقات الرضا(ع) در سمنان

همزمان با ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، با حضور استاندار و مسئولین استانی و شهرستانی زائرسرای آستان مقدس امامزاده یحیی بن موسی (ع) سمنان به بهره برداری رسید

 چهارشنبه 13 بهمن 1395   3108  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، این زائرسرا به عنوان اولین پروژه از پروژه های دهه فجر استان سمنان در مراسمی با حضور محمدرضا خباز استاندار سمنان و جمعی از مسوولان فرهنگی و اجرایی در طبقه زیرین آستان مقدس امامزاده ی حی ی بن موسی (ع) سمنان با هدف اسکان زائران بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع) توسط اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان ایجاد شده است .
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: این زائر سرا با وسعت 550 مترمربع و ظرفیت اسکان 100 زائر در قالب دو بخش برادران و خواهران و نیز دو سوئیت ایجاد شده است .
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی افزود: این زائر سرا به امکانات لازم برای اسکان زائران از جمله تخت و وسایل خواب و ... مجهز شده و برای ایجاد آن یک میلیارد ریال هزینه شده است .
وی تصریح کرد: زائرسرای آستان مقدس امام زاده یحیی در اجرای توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه های زائران عبوری از سمنان ایجاد شده است .
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان عنوان کرد: از زائران برای اسکان هزینه بسیار کمی فقط برای تامین برخی از هزینه های این زائرسرا دریافت می شود .
استان سمنان به دلیل قرار گرفتن در مسیر مشهد مقدس همه ساله شاهد سفر و عبور بیش از 20 میلیون نفر زائر مشهد مقدس است .
امامزاده یحیی بن موسی الکاظم (ع) برادر امام رضا (ع) است که حرم منور آن حضرت در مرکز شهر سمنان و در جوار بازار، مسجد امام، مسجد جامع و خیابان امام این شهر واقع است .
در اجرای طرح میقات الرضا (ع) 42 امامزاده استان سمنان توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه تحت پوشش این طرح قرار می گیرد و این زائر سرا اولین زائرسرای بقاع میقات الرضا(ع) در استان سمنان است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار