• امروز پنج شنبه بیست و دوم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برپایی غرفه مشاوره وقف در آستان امامزادگان و بقاع متبرکه استان سمنان

برپایی غرفه مشاوره وقف در آستان امامزادگان و بقاع متبرکه استان سمنان

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از برپایی غرفه مشاوره وقف در آستان امامزادگان و بقاع متبرکه این استان خبر داد.

 یک شنبه 25 مهر 1395   258  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین روح‌الله سلیمانی‌فرد با اشاره به اجرای سوگواره بصیرت عاشورایی ویژه ماه‌های محرم‌الحرام و صفرالمظفر در استان سمنان اظهار داشت: موقوفات منطبق با نیات عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) باید به سمت برنامه‌های امامزادگان و بقاع متبرکه سوق داده شود.

وی تصریح کرد: نسبت به دعوت و حضور فعال دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم و سایر دانشگاه‌ها برای اجرای مطلوب‌تر برنامه‌ها در ایام محرم و صفر، در امامزادگان و بقاع متبرکه اقدام لازم انجام شده است.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: ضمن پرهیز از پرداختن به مسائل خرافی در برنامه‌ها، تأکید شده است تا از توزیع کتب، بروشور و... که به ایجاد تفرقه در بین مسلمانان دامن می‌زند؛ جلوگیری شود.

سلیمانی‌فرد افزود: همه برنامه‌ها و مراسم باید در راستای ایجاد بصیرت عاشورایی انجام گیرد و فقط صرف مداحی و سینه‌زنی نبوده و حتماً در تمام مراسم از وجود سخنرانان زبده با خط فکری معتقد به نظام و ولایت‌فقیه جهت ارائه مطالب ازجمله تبیین نقش قیام امام حسین (ع) در جامعه، سیره عملی آن حضرت در مواجهه با فتنه‌ها، ایجاد بصیرت و ... بهره گرفته می‌شود.

وی تصریح کرد: نسبت به برپایی غرفه مشاوره وقف در کنار ایستگاه‌های «همه واقف باشیم» با حضور کارشناسان متخصص و آشنا به مسائل وقف در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص انجام پذیرفته است.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزود: ضمن حضور مستمر و فعال مبلغین خوش‌بیان و مطلع به موضوعات وقف در ایستگاه‌های همه واقف باشیم، نسبت به راهنمایی و مشارکت عموم مردم به ایجاد وقف‌های عاشورایی اعم از ترویج فرهنگ عاشورا و.. تلاشی جدی صورت می‌پذیرد.

سلیمانی‌فرد افزود: نسبت به راه‌اندازی ایستگاه‌های همه واقف باشیم در امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص و حضور مبلغین در ایستگاه‌ها اقدام شده است.

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار