• امروز پنج شنبه بیست و دوم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

عواید موقوفات سمنان متناسب با نیت واقفان هزینه می‌شود

عواید موقوفات سمنان متناسب با نیت واقفان هزینه می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت:‌ عواید موقوفات این استان متناسب با نیت واقفان هزینه می‌شود

 یک شنبه 25 مهر 1395   287  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله واحدی با اشاره به اجرای سوگواره بصیرت عاشورایی ویژه ماه‌های محرم‌الحرام و صفرالمظفر در استان سمنان اظهار داشت: تلاش شد تا با تقویت و پیش‌بینی تیم‌های نظارتی، نسبت به بازدید و گزارش‌گیری از روند اجرای طرح در بقاع متبرکه استان برنامه‌ریزی و اقدام لازم به عمل آید.

وی تصریح کرد:‌ گزارش مصور و مستند مراسم و حضور مردم در بقاع متبرکه به‌ویژه بقاع شاخص به معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه ارسال خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان ادامه داد: عواید موقوفات با نیت عزاداری، روضه‌خوانی و تعزیه‌داری، شرعاً باید در همین موضوعات هزینه شود و مصرف آن در فعالیت‌های خیمه‌های معرفت و دیگر امور فرهنگی جایز نیست.

واحدی بیان کرد: در این امور از نیاتی مانند هزینه برای امور مذهبی، امور فرهنگی، امور خیر یا نذورات مطلق بقاع متبرکه با تشخیص متولی می‌توان هزینه کرد.

وی تصریح کرد:‌ نسبت به برگزاری جلسات متعدد با هیئات مذهبی برجسته، در خصوص راه‌اندازی و حرکت دسته‌های عزاداری به سمت امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص و برگزاری مراسم نوحه‌خوانی، سینه‌زنی و قرائت زیارت عاشورا اقدام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان افزود: برگزاری جلساتی با متولیان موقوفات غیرمتصرفی مرتبط با موضوع برای تبیین دستورالعمل و اجرای نیات در امامزادگان و بقاع متبرکه نیز انجام شده است.

واحدی افزود: با توجه به سیاست‌های سازمان اوقاف و امور خیریه، اطعام زائران باید به صورت هدفمند و به همراه عزاداری و سخنرانی در جهت ایجاد بصیرت عاشورایی و منطبق با شرایط ابلاغی دستورالعمل انجام پذیرد.

انتهای پیام/

 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار