• امروز پنج شنبه بیست و دوم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

یک موکب در اربعین حسینی به نام دامغان در کربلای معلی ایجاد می شود

یک موکب در اربعین حسینی به نام دامغان در کربلای معلی ایجاد می شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان با بیان اینکه برای نخستین بار و با برنامه ریزی های صورت گرفته یک موکب به اسم شهرستان دامغان در ایام پیاده روی اربعین حسینی در کربلای معلی ایجاد و راه اندازی می شود.

 چهارشنبه 14 مهر 1395   274  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان،حجت الاسلام مرتضی میرکو در جمع علما و روحانیون به میزبانی سالن جلسات اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان اظهار داشت:این موکب از 10 روز قبل از اربعین و 4 روز بعد از اربعین در منطقه بلدیه و شهرداری کربلا ایجاد و راه اندازی خواهد شد.
وی تصریح کرد:با ایجاد و راه اندازی این موکب روزانه پذیرای 5هزار نفر از زائران اباعبدالله الحسین(ع) در ایام اربعین حسینی خواهیم بود.
عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان دامغان با اشاره به اینکه روحانیون محور کارهای فرهنگی در مساجد هستند افزود:روحانیون باید محور وحدت در جامعه باشند و در تقویت این موضوع بیش از گذشته گام بر دارند.
وی خاطر نشان کرد:ماه محرم فرصت بسیار خوبی برای جذب حداکثری و دفع حداقلی است.
میرکو اضافه کرد: همه باید تلاش کنیم نسل جوان از قطار انقلاب پیاده نشود و باید دستاوردهای نظام و انقلاب را روحانیون در منابر بیان کنند و از این راه یاد و خاطره امام راحل را همواره زنده نگه داریم.رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان: روحانیون سعی کنند در مباحث ساخت و ساز و مالی مساجد دخالت نکنند و مباحث فرهنگی و مذهبی مساجد و تکایا را سامان دهند.
وی با بیان اینکه علما و روحانیون در منابر خود بیشتر به مردم بصیرت دهند و از این راه مردم را هوشیار و بیدار نگه دارند، گفت:یکی از کارهایی که علما و روحانیون باید در ایام ماه محرم و در منابر خود بیشتر به آن بپردازند این است که در منابر خود اطلاع رسانی کنند تا مردم بدانند برای پرداخت کمک ها و نذورات چگونه و از چه راهی وارد شوند.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار