• امروز شنبه پنجم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

هفته دفاع مقدس یادآور عمق اعتقاد به مفاهیم قرآنی است/ قرآن در وجود رزمندگان ریشه داشت

هفته دفاع مقدس یادآور عمق اعتقاد به مفاهیم قرآنی است/ قرآن در وجود رزمندگان ریشه داشت

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: هفته دفاع مقدس یادآور عمق اعتقاد به مفاهیم قرآنی است و کلام الهی در وجود رزمندگان ریشه داشت.

 دوشنبه 29 شهریور 1395   371  0      

به گزارش ستاد خبری مسابقات قرآن کریم استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله واحدی در آستانه برگزاری مسابقات قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان و فرارسیدن هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس یک مناسبت ارزشمند و ملی است که باید آن را حفظ و برنامه‌های فرهنگی مختلفی برای بزرگداشت آن برگزار کرد.

وی با تأکید بر اینکه ایمان راسخ و فداکاری رزمندگان اسلام این دفاع را مقدس کرد، افزود: از نظر قرآن کریم و اسلام نیز دفاع کردن دارای مفهومی مقدس و یکی از ارکان مهم بقا محسوب می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به فلسفه جهاد و دفاع از دیدگاه قرآن کریم گفت: جهاد در اسلام بسیار مقدس است و به تلاش کردن همراه با سختی و رنج اطلاق می‌شود.

واحدی تصریح کرد: جهاد دفاعی در مقابل جنگ و حمله کافران انجام می‌شود که بسیار ضروری است و قرآن نیز بر آن تأکید دارد.

وی تأکید کرد: بررسی و تحلیل آیات قرآن کریم در زمینه دفاع بسیار ارزشمند و آموزنده است و اهمیت دفاع مقدس را نشان می‌دهد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان اضافه کرد: در 10 جای قرآن کریم در مورد «دفع و دفاع» صحبت شده است که چهار مورد آن به دفاع نظامی اشاره می‌کند.

واحدی افزود: در آیه 251 سوره بقره آمده است «ولولا دفع ‌الله ‌الناس بعضهم ببعض لفسدت ‌الارض و لکن ‌الله ذوفضل علی ‌العالمین» یعنی اگر دفاع عده‌ای در، هجوم و تجاوز ناصحیح نبود، زمین به فساد و تباهی کشیده می‌شد ولی فضل خداوند، دستور دفاع را مجاز و مباح و واجب ساخت و زمین را از لوث وجود متجاوزان پاک ساخت.

وی ادامه داد: همچنین در آیه 38 سوره حج آمده است «ان‌الله یدافع عن‌ الذین آمنوا» یعنی بی‌شک خداوند از مؤمنان دفاع می‌کند، زیرا خداوند هیچ خیانت‌کار ناسپاس را دوست ندارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بیان کرد: خداوند متعال به انسان‌هایی که جنگ را بر آن‌ها تحمیل شده است، اجازه می‌دهد تا جهاد و از خود دفاع کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر