• امروز شنبه پنجم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

قرآن حاوی پادزهر تهاجم فرهنگی دشمن است/ توسل به قرآن نقشه‌های فرهنگی دشمن را خنثی می‌کند

قرآن حاوی پادزهر تهاجم فرهنگی دشمن است/ توسل به قرآن نقشه‌های فرهنگی دشمن را خنثی می‌کند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان با بیان اینکه قرآن کریم حاوی پادزهر تهاجم فرهنگی دشمن است، گفت: توسل به قرآن نقشه‌های فرهنگی دشمن را نقش بر آب می‌کند.

 یک شنبه 28 شهریور 1395   375  0      

به گزارش ستاد خبری مسابقات قرآن کریم استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی میرکو در آستانه برگزاری مسابقات قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، در مورد اهمیت قرآن در زندگی و لزوم ترویج فرهنگ قرآنی اظهار داشت: مشکل ما این است که از وصیت پیامبر گرامی اسلام (ص) فاصله گرفته‌ایم.

وی تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمودند «من دو چیز را بین شما به یادگار می‌گذارم؛ قرآن و عترت».

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان در پاسخ به سؤالی با مضمون لزوم توسل به قرآن در مقابله با جنگ نرم اضافه کرد: اگر ما به قرآن رجوع کنیم، پادزهر تهاجم فرهنگی دشمن در مقابل جنگ نرم در کلام الهی وجود دارد.

میرکو با تأکید بر اینکه امروز مراجعه و انس ما با قرآن بسیار کم است، اضافه کرد: امروز به کلام الهی نیاز داریم و نسل جوان ما اگر انس با قرآن بگیرند، اکثر مشکلات خانوادگی، اجتماعی و فرهنگی با مراجعه به قرآن کریم رفع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یاد اهل‌بیت (ع) به مناسبت‌های مختلف مانند ایام محرم و صفر و ... در زندگی ما گرامی داشته می‌شود، تصریح کرد: توجه به قرآن در این بین کم‌رنگ شده است؛ خود قرآن می‌فرماید فردای قیامت از ما برای این بی‌توجهی شکایت می‌کند و نباید رفتاری داشته باشیم که به جای شفاعت، خدای‌نکرده قرآن از ما شکایت کند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان با بیان اینکه جایگاه اصلی قرآن در میان نسل جدید و خانواده‌های ما مغفول مانده است، اضافه کرد: این موضوع را باید مورد پیگیری قرار دهیم.

انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر