• امروز پنج شنبه بیست و دوم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بیش از 16 هزار دانش‌آموز زیرپوشش برنامه درس‌هایی از قرآن کریم قرار گرفتند

بیش از 16 هزار دانش‌آموز زیرپوشش برنامه درس‌هایی از قرآن کریم قرار گرفتند

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان گفت:‌ بیش از 16 هزار نفر دانش‌آموز در این شهرستان در برنامه درس‌هایی از قرآن کریم زیرپوشش قرار گرفتند.

 پنج شنبه 25 شهریور 1395   290  0      

به گزارش ستاد خبری مسابقات قرآن کریم استان سمنان، حجت‌الله یحیایی در آستانه برگزاری مسابقات قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در مورد اهمیت قرآن در زندگی و لزوم ترویج فرهنگ قرآنی بین دانش‌آموزان اضافه کرد: عنوان شورای دانش‌آموزی برتر به سمنان اختصاص یافته است و با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، تلاش شد تا بیش از 16 هزار نفر دانش‌آموز در شهرستان سمنان در برنامه درس‌هایی از قرآن کریم زیرپوشش قرار گیرند.

یحیایی ادامه داد: زیرپوشش قرار دادن دانش‌آموزان در برنامه‌های قرآنی و دینی می‌تواند اثرات سازنده بسیاری در جامعه داشته باشد و یکی از بهترین راه‌ها برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن محسوب می‌شود.

وی کسب عنوان بیشترین ثبت‌نام در مسابقات فرهنگی و هنری استان سمنان با جذب بیش از 8 هزار نفر دانش‌آموز را متعلق به شهرستان سمنان دانست و گفت: فعالیت‌های فرهنگی و هنری در مدارس سمنان با رویه‌ای مشخص و به‌صورت هنرمندانه صورت می‌گیرد تا بتوان دانش‌آموزان بیشتری را در این بخش جذب کرد و نسبت به تربیت آن‌ها در حوزه‌های مختلف اهتمام ورزید.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان با اشاره به ثبت عنوان برتر کشور در جذب روحانی مدارس امین و تعداد مدارس امین بر حسب جمعیت به نام سمنان گفت: 142 نفر روحانی در مراکز آموزشی شهرستان سمنان جذب شده‌اند.

یحیایی اضافه کرد: سمنان، مبدع و مجری طرح گفتمان اعتقادی «راه کدام است» بوده که با حضور ائمه جمعه موقت در مدارس شهرستان سمنان به مرحله اجرا درآمد و این‌ها تنها بخشی از افتخارات معاونت پرورشی و تربیت‌بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان است.

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان سمنان با بیان اینکه برگزاری نشست‌های آزاداندیشی و گفتمان‌های اعتقادی از موارد مورد تأکید رهبر فرزانه انقلاب اسلامی بوده که معظم‌له همواره بر لزوم قدم نهادی در این وادی تأکید فراوان داشته‌اند، گفت: گفتمان‌های اعتقادی و دینی در مدارس می‌تواند با وجود هجمه‌های فراوانی که به دین مبین اسلام و اعتقادات غنی ملی و مذهبی ما می‌شود، در مسیر رفع شبهه‌ها و پاسخ به سؤالات ذهنی دانش‌آموزان بسیار مؤثر باشد.

یحیایی اضافه کرد: حضور امامان جمعه، ائمه جماعات و روحانیان که از چهره‌های برجسته و مؤثر هر منطقه‌ای محسوب می‌شوند، در مدارس می‌تواند در مسیریابی درست دانش‌آموزان اثر مستقیم داشته باشد و از این‌رو، در سال تحصیلی جدید نیز برنامه‌هایی در همین بخش اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار