• امروز دوشنبه بیست و پنجم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

وصیت‌نامه‌های قرآنی شهدا مورد واکاوی قرار گیرد

وصیت‌نامه‌های قرآنی شهدا مورد واکاوی قرار گیرد

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدی‌شهر گفت: امروز باید وصیت‌نامه‌های قرآنی شهدا مورد واکاوی و بررسی بیشتری قرار گیرد.

 پنج شنبه 25 شهریور 1395   270  0      

به گزارش ستاد خبری مسابقات قرآن کریم استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد بارانی در آستانه برگزاری مسابقات قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در مورد اهمیت قرآن در زندگی و لزوم ترویج فرهنگ قرآنی، به وصف شهدا و وصیت‌نامه‌های قرآنی آن‌ها پرداخت و اظهار داشت: شهدا به معنای واقعی به آیات جهاد، شهادت و هجرت عمل کردند و مزد خود را هم از درگاه خداوند متعال حتماً دریافت کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه امیدواریم ما هم به خیر شهدا بپیوندیم، در شفاف‌سازی بحث توسل اظهار کرد: قرآن کریم توصیه جدی دارد که به خود قرآن توسل کنیم و وظیفه داریم اول به ذات خداوند متعال و سپس به قرآن مجید توسل کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدی‌شهر با اشاره به اینکه قرآن و عترت وسیله توسل برای رسیدن به تقرب ذات مقدس خداوند متعال است و امیدواریم بتوانیم در زندگی به اعمال خوب خود مانند نماز توسل کنیم، خاطرنشان کرد: باید از نماز و روزه کمک گرفت.

بارانی تصریح کرد: خواندن قرآن به انسان‌ها احساس سبکی می‌دهد و ترس و نگرانی را از دل‌ها دور می‌کند و به انسان‌ها احساس امنیت می‌بخشد.

وی ادامه داد: انسان‌ها به‌طور ذاتی نیازمند داشتن ارتباط با خداوند متعال و آفریدگار خود هستند، اگرچه این ارتباط با مناجات و دعا شکل می‌گیرد اما با استفاده از کلام الهی و آیات قرآن این ارتباط گسترده‌تر و عمیق‌تر خواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدی‌شهر خاطرنشان کرد: رسالت قرآن کریم تقویت ایمان انسان‌ها به خداوند متعال و راهنمایی آن‌ها به راه صحیح است که مسلمانان باید به آن توجه داشته باشند و از مفاهیم این کتاب الهی بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار