• امروز چهارشنبه دوم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

وصیت‌نامه‌های قرآنی شهدا مورد واکاوی قرار گیرد

وصیت‌نامه‌های قرآنی شهدا مورد واکاوی قرار گیرد

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدی‌شهر گفت: امروز باید وصیت‌نامه‌های قرآنی شهدا مورد واکاوی و بررسی بیشتری قرار گیرد.

 پنج شنبه 25 شهریور 1395   282  0      

به گزارش ستاد خبری مسابقات قرآن کریم استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد بارانی در آستانه برگزاری مسابقات قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در مورد اهمیت قرآن در زندگی و لزوم ترویج فرهنگ قرآنی، به وصف شهدا و وصیت‌نامه‌های قرآنی آن‌ها پرداخت و اظهار داشت: شهدا به معنای واقعی به آیات جهاد، شهادت و هجرت عمل کردند و مزد خود را هم از درگاه خداوند متعال حتماً دریافت کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه امیدواریم ما هم به خیر شهدا بپیوندیم، در شفاف‌سازی بحث توسل اظهار کرد: قرآن کریم توصیه جدی دارد که به خود قرآن توسل کنیم و وظیفه داریم اول به ذات خداوند متعال و سپس به قرآن مجید توسل کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدی‌شهر با اشاره به اینکه قرآن و عترت وسیله توسل برای رسیدن به تقرب ذات مقدس خداوند متعال است و امیدواریم بتوانیم در زندگی به اعمال خوب خود مانند نماز توسل کنیم، خاطرنشان کرد: باید از نماز و روزه کمک گرفت.

بارانی تصریح کرد: خواندن قرآن به انسان‌ها احساس سبکی می‌دهد و ترس و نگرانی را از دل‌ها دور می‌کند و به انسان‌ها احساس امنیت می‌بخشد.

وی ادامه داد: انسان‌ها به‌طور ذاتی نیازمند داشتن ارتباط با خداوند متعال و آفریدگار خود هستند، اگرچه این ارتباط با مناجات و دعا شکل می‌گیرد اما با استفاده از کلام الهی و آیات قرآن این ارتباط گسترده‌تر و عمیق‌تر خواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدی‌شهر خاطرنشان کرد: رسالت قرآن کریم تقویت ایمان انسان‌ها به خداوند متعال و راهنمایی آن‌ها به راه صحیح است که مسلمانان باید به آن توجه داشته باشند و از مفاهیم این کتاب الهی بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار