• امروز پنج شنبه بیست و دوم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ترویج آموزه‌های قرآنی اولویت نخست نمازهای جمعه است

ترویج آموزه‌های قرآنی اولویت نخست نمازهای جمعه است

رئیس ستاد نماز جمعه سمنان گفت:‌ ترویج معارف الهی و دینی و آموزه‌های قرآنی اولویت نخست نمازهای جمعه در سراسر کشور است.

 پنج شنبه 25 شهریور 1395   208  0      

به گزارش ستاد خبری مسابقات قرآن کریم استان سمنان، حجت‌الاسلام سیدجلال احمدپناهی در آستانه برگزاری مسابقات قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان اظهار داشت: حدود دو سال است که فضای مجازی در کشور ما بخش اعظمی از وقت مردم را درگیر خود کرده و این در حالی است که در سال‌های ابتدایی دهه 60 باید چند سال در نوبت می‌بودیم تا یک خط تلفن دریافت کنیم و این رشد فزاینده، توجهات جدیدی نیز می‌طلبد.

وی تصریح کرد: تریبونی به نام نماز جمعه امروز در سراسر کشور فعال بوده و ‌این تریبون، جایگاه ولایت و حکومت است و در نماز جمعه باید سیاست‌های جامعه تبیین شود.

رئیس ستاد نماز جمعه سمنان افزود: وقتی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی کلیدواژه انقلاب و جهاد را مطرح می‌کنند و به سبک زندگی اسلامی توجه دارند، این‌ها سرفصلی برای ما می‌شود که باید زیرشاخه‌های این سرفصل‌ها را ازجمله توجه بیشتر به قرآن کریم و نشر تعالیم الهی در فضای مجازی تعریف کنیم.

احمدپناهی ادامه داد: این سیاست‌ها را باید به نقاط دوردست اعلام کنیم و البته ائمه جمعه خودشان صاحب تحلیل هستند و ما خمیرمایه‌ها را در اختیارشان می‌گذاریم و هرچه خودشان خواستند اعلام عمومی می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه نماز جمعه باشگاه احزاب نیست، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در دیداری که با ایشان داشتیم، فرمودند که پیش امام رفتم و گفتم امام شما به ما لیلة‌القدر و نماز جمعه را دادید؛ حکومت بنی‌امیه مدت‌ها سر کار بود اما مردم این‌چنین لیلة‌القدری نداشتند.

رئیس ستاد نماز جمعه سمنان گفت: در زمان قبل از انقلاب، نماز جمعه به آن صورت فعلی نداشتیم؛ ولی بعد از انقلاب و امروز 900 نماز جمعه‌ در سراسر کشور اقامه می‌شود.

احمدپناهی بیان داشت: نماز جمعه فرصت فرهنگی مناسبی است که رهبری نیز از آن اظهار خوشحالی و رضایت کرده‌اند؛ پس باید قدر نماز جمعه را دانست؛ ترویج معارف الهی و دینی و آموزه‌های قرآنی اولویت نخست نمازهای جمعه در سراسر کشور است.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار