• امروز پنج شنبه بیست و دوم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

توجه به سبک زندگی قرآنی محتوای اغلب وصیت‌نامه‌های شهداست

توجه به سبک زندگی قرآنی محتوای اغلب وصیت‌نامه‌های شهداست

رئیس کمیته بازرسی مسابقات قرآن کریم استان سمنان گفت: توجه به سبک زندگی قرآنی محتوای اغلب وصیت‌نامه‌های شهداست که امروز باید بدان توجه شود

 چهارشنبه 24 شهریور 1395   265  0      

به گزارش ستاد خبری مسابقات قرآن کریم استان سمنان، نورالله بهنام در آستانه برگزاری مسابقات قرآن کریم اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در مورد اهمیت قرآن در زندگی و لزوم ترویج فرهنگ قرآنی اظهار داشت: شهدا همیشه در وصیت‌نامه‌های خود به نماز و تقوا، احترام به پدر و مادر و ولایت‌فقیه انسان‌ها را سفارش کرده‌اند و این‌ها وصیت‌هایی قرآنی است.

وی بیان کرد: محتوای وصیت‌نامه‌های شهدا، توجه به سبک زندگی قرآنی است و امروز باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کمیته بازرسی مسابقات قرآن کریم استان سمنان بیان کرد: حضور فرزندان در کلاس‌های قرآنی، قلب آن‌ها را سرشار از آرامش می‌کند و به‌طورقطع آن‌ها با حضور در این کلاس‌ها، دوستان خوبی پیدا می‌کنند که البته دوست خوب در تعیین سرنوشت فرزندان تأثیر به‌سزایی دارد و آینده روشنی را برای آن‌ها رقم خواهد زد.

بهنام افزود: زندگی قرآنی انسان‌ها را به سمت تلاش و موفقیت سوق می‌دهد و کسانی که طبق آموزه‌های قرآن زندگی می‌کنند، در راه خلاف و دزدی گام برنمی‌دارند و روزی خود را از راه حلال تأمین می‌کنند.

وی ادامه داد: انسان‌ها باید در طول زندگی به‌طور دائمی به قرآن مراجعه کنند و آموزه‌های قرآن را در زندگی خود به کار ببندد تا دچار اشتباه نشوند.

رئیس کمیته بازرسی مسابقات قرآن کریم استان سمنان گفت: قرآن انسان‌ها را به ساده‌زیستی تشویق می‌کند که اگر انسان‌ها این شیوه زندگی را در پیش بگیرند در این دوره و زمانه پر از تجملات آرامش بیشتری خواهند داشت و می‌توانند راحت‌تر زندگی کنند.

بهنام اضافه کرد: در زندگی فعلی بیشتر افراد به‌خصوص نوجوانان و جوانان درگیر فضای مجازی ازجمله تلگرام، اینستاگرام و ... شده‌اند و کمتر به قرآن مراجعه می‌کنند که درگیر شدن ذهن در فضای مجازی تنها باعث آسیب روح، روان و جسم آن‌ها می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار