• امروز پنج شنبه بیست و دوم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

توجه به قرآن و پیام‌های قرآنی در عرصه زندگی امری ضروری است

توجه به قرآن و پیام‌های قرآنی در عرصه زندگی امری ضروری است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان گفت: توجه به قرآن و پیام‌های قرآنی در عرصه زندگی امری ضروری است و مسلمانان باید در تمام عرصه‌های زندگی خود قرآن را سرلوحه و الگو قرار دهند.

 پنج شنبه 18 شهریور 1395   338  0      

به گزارش ستاد خبری مسابقات قرآن کریم استان سمنان ، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی میرکو رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان در گفتگو با خبرنگار ما گفت : با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در جمع قاریان، حافظان و جامعه قرآنی مبنی بر تربیت 10 میلیون حافظ قرآن، تعهدی برای سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ایجاد کرد که در طی چهار سال بتواند یک میلیون حافظ قرآن را تربیت نماید.

وی افزود: خوشبختانه برای مدت 4 سال، تعداد یک میلیون و 280 هزار نفر در کل کشور در طرح تربیت ملی حافظان قرآن کریم شرکت کرده‌اند.

حجت الاسلام میرکو عنوان کرد: استقبال مردم و ثبت نام آنان در طرح تربیت ملی حافظان قرآن کریم، نشان‌دهنده این است که مردم ایران نسبت به مباحث قرآنی به ویژه حفظ قرآن علاقه‌مند هستند که با توجه به افراد شرکت کننده در این طرح مشخص گردیده است که علاقه به حفظ قرآن در تمامی مقاطع سنی از نونهالان تا کهنسالان دیده می شود.

حجت الاسلام میرکو به سهم شهرستان دامغان در حوزه تربیت حافظین قرآن اشاره کرد و گفت:از سال ۹۰الی۹۴تعداد۲هزار و ۲۵۰نفر حافظ قرآن کریم در دامغان تربیت شده اند که این حافظان از یک جز تا ۳۰جز قرآن را حفظ نموده اند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:  در سال ۹۵سهمیه دامغان در طرح تربیت ملی حافظان قرآن کریم، ۶۵۰ نفر بوده که تاکنون ۶۲۰ نفر از علاقمندان به حفظ قرآن در این طرح ثبت نام نموده اند.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی میرکو تصریح کرد: کلاس های حفظ قرآن کریم در مساجد، امامزادگان و اماکن متبرکه انجام می شود که در سطح شهرستان دامغان، این طرح در ۶ مکان مورد اجرا قرار گرفته است .

وی یادآور شد: در شهرستان دامغان طی سال های اخیر تعداد ۳۰ نفر موفق به حفظ کل قرآن کریم شده اند که برای ترویج بیشتر فرهنگ قرآنی و افزایش تعداد حافظان باید موقوفات را به سمت امور قرآنی سوق دهیم.

داشتن اخلاق قرآنی را امری مهم دانست و افزود: نحوه رفتار افراد حافظ و قاری قرآن در جامعه باید الگویی برای همه علاقه مندان به مفاهیم قرآنی و دوست داران و فعالان این حوزه  باشد .

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان با تاکید بر این که توجه به قرآن و پیام‌های قرآنی در عرصه زندگی امری ضروری است خاطرنشان کرد: مسلم است که مسلمانان باید در تمام عرصه‌های زندگی خود قرآن را سرلوحه و الگو قرار داده و با بهره‌گیری از پیام‌های الهی این کتاب آسمانی، در مسیر درست بندگی حرکت نمایند.

انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار