• امروز یک شنبه بیست و چهارم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

امامزادگان قطب فرهنگی و مشعل هدایت جامعه هستند

امامزادگان قطب فرهنگی و مشعل هدایت جامعه هستند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان گفت: امامزادگان به عنوان قطب فرهنگی و مشعل هدایت و سفینه نجات جامعه هستند.

 شنبه 16 مرداد 1395   650  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین روح الله سلیمانی فرد شامگاه روز پنجشنبه در آیین بزرگداشت امامزادگان شهرستان سمنان در امام زاده علی بن جعفر (ع) این شهر با تاکید بر دینداری، بصیرت، آزادگی، ایمان و اعتقاد مردم سمنان، افزود: امام زادگان درس آزادگی را به ما آموختند و به عنوان نگینی درخشان و مشعل هدایت و سفینه نجات در کشور می درخشند.
وی با اشاره به این که این روز بهانه ای است برای عرض ارادت به امام زادگان، اظهار کرد: ارتباط مستمر و مؤثر با امامزادگان باعث گسترش سطح فرهنگ پسندیده در جامعه می شود.
وی تکریم به امامزادگان را وظیفه همه آحاد جامعه دانست و گفت: تکریم این بزرگواران فرصتی برای ابراز محبت به ائمه اطهار (ع) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان با اشاره به اقدامات اوقاف شهرستان و هیات امنای امام زاده علی بن جعفر(ع) سمنان در تملک زمین ها و محوطه های اطراف بریا توسعه این مکان مطهر، اظهار داشت: امیدوارم با همت مسئولان و مشارکت مردم شاهد رونق بیش از پیش این امام زاده به عنوان نماد و پرچم افتخار مردم سمنان باشیم.
امام جمعه موقت سمنان هم در این آئین دهه کرامت را فرصتی برای زیارت و عرض ارادت به ساحت مقدس امام زادگان و اهل بیت(ع) دانست و گفت: تکریم امامزادگان ابراز علاقه و محبت به ائمه اطهار (ع) و خاندان عصمت و طهارت است.
حجت الاسلام و المسلمین عبدوس گفت: امام زادگان و بقاع متبرکه نقش بسیار مهمی در حفظ و تقویت ارزش های فرهنگی و مصونیت از هر گونه تهاجم و تعرض فرهنگی جامعه دارند.
وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، اظهار کرد: باید گام های موثری با حمایت مسئولان و مردم در تحقق منویات رهبری انقلاب و رونق بخشیدن به فعالیت های فرهنگی در امامزادگان و بقاع متبرکه برداریم.
عبدوس تاکید کرد: فرهنگ علوی و فاطمی و زهرای مرضیه باید در مسائل مختلف از جمله مسائل سیاسی، دشمن شناسی و حجاب و عفاف به عنوان الگو قرار گیرد.
در این آیین که استاندار و فرماندار سمنان، نماینده مردم شهرستان های سمنان، سرخه و مهدی شهر در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان، خادمان آستان مقدس حرم مطهر حضرت معصومه (س)،جمعی از روحانیون و اقشار مختلف مردم حضور داشتند، از خادمان و اعضای هیات امناء امام زاده علی بن جعفر (ع) سمنان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.
مولودی خوانی، مداحی و گلباران و عطر افشانی امام زاده علی بن جعفر (ع) سمنان از دیگر برنامه های این آیین بود.
اول تا دهم ذیقعده دهه کرامت است که پنجم ذیقعده با عنوان روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزادگان در تقویم کشور گنجانده شد.
134
امام زاده و بقاع متبرکه در استان وجود دارد که سهم شهرستانهای سمنان و سرخه از این تعداد 37 بقاع و امام زاده است.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار