• امروز دوشنبه بیست و پنجم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

برپایی 5 خیمه معرفت در سمنان و سرخه

برپایی 5 خیمه معرفت در سمنان و سرخه

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان گفت: پنج خیمه معرفت در شهرستان سمنان در آستانه نوروز برپا شده است.

 دوشنبه 9 فروردین 1395   419  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام روح الله سلیمانی فرد اظهار داشت: این خیمه‌های معرفت در امامزاده یحیی (ع)، امامزاده علی ابن جعفر (ع) سمنان، امامزاده اشرف(ع)،  امامزادگان سیدرضا و سیدعلی‌اکبر (ع) لاسجرد و زائرسرای سرخه برپا شده است.

وی با تأکید بر لزوم توسعه اجتماعی با استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه بیان کرد: دوری از مفاسد اجتماعی، کاهش دغدغه‌های عمومی و خدمات‌رسانی بیشتر به زائران از ضرورت‌های اجتماع است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان تصریح کرد: توجه قلبی مردم و اعتقاد محکم آنها به اماکن مقدس و متبرکه و ایفای نقش‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و تاریخی توسط بقاع متبرکه در طول تاریخ باعث می‌شود تا اجرای برنامه های فرهنگی در اولویت سازمان اوقاف و امور خیریه قرار گیرد.
سلیمانی فرد اظهار داشت: ایجاد آرامش روحی و روانی افراد با توجه به فضای معنوی بقاع، پیشگیری از بسیاری تخلفات و جرائم احتمالی به واسطه فضای معنوی بقاع، تاثیرگذاری این اماکن مقدس بر افراد خلافکار، مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، امکان ایجاد اماکن تفریحی و سرگرمی اسلامی در کنار بقاع متبرکه و... را به عنوان اهداف اصلی برنامه های فرهنگی نام برد.
وی بیان کرد: نسبت نزدیکی که برخی از امامزادگان همچون امامزاده یحیی (ع) سمنان با حضرت امام رضا(ع) دارند، قوه جاذبه‌ای است که باید به خوبی از آن استفاده کرد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان افزود: فراهم بودن زمینه‌های فرهنگی و معنوی در این اماکن مقدس باعث می‌شود تا شمار بیشتری از مردم به اماکن دینی و مذهبی گرایش پیدا کنند.
سلیمانی فرد بیان داشت: توجه شخص مقام معظم رهبری به بقاع متبرکه و تاکید ایشان بر تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی بر ما امر می‌کند تا هر چه بیشتر به این مراکز مهم دینی توجه کنیم و در راستای ایجاد زیرساخت‌های لازم در آنها بکوشیم.
وی گفت: توجه دولت به مباحث فرهنگی و تثبیت موضوع زیارت در برنامه‌های توسعه کشور از دیگر دلایل اولویت امامزادگان و بقاع متبرکه برای اجرای برنامه‌هاست.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار