• امروز شنبه پنجم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

از ظرفیت بقاع متبرکه در خدمت رسانی فرهنگی استفاده شود

از ظرفیت بقاع متبرکه در خدمت رسانی فرهنگی استفاده شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان خواستار استفاده هرچه بیشتر مردم و مسئولان از ظرفیت بقاع متبرکه در خدمت رسانی فرهنگی شد.

 سه شنبه 27 بهمن 1394   433  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌و المسلمین روح‌الله سلیمانی فرد در حاشیه بازدید از امامزاده یحیی(ع) سمنان، با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر رسیدگی به حرم های مطهر امامزادگان و تبدیل آنها به قطب فرهنگی، تصریح کرد: باید از ظرفیت بقاع متبرکه در خدمت رسانی فرهنگی هر چه بیشتر و بهتر استفاده شود و لازمه آن کمک مردم و همت مسئولان امر در جهت رشد و توسعه بقاع متبرکه شهرستان سمنان است.

وی افزود: شهرستان های سمنان و سرخه متبرک به میزبانی 37 امامزاده است که از این تعداد، مرقد مطهر 22 تن از امامزادگان واجب التعظیم در 11 بقعه متبرکه در شهر سمنان قرار گرفته است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان با اشاره به اینکه در برخی از بقاع متبرکه بیش از یک تن از امامزادگان مدفون هستند، تصریح کرد: در امامزادگان علویان مرقد مطهر 10 تن از امامزادگان جلیل القدر وجود دارد و به همین جهت بوده که در طول تاریخ سمنان با عناوینی همچون دارالمومنین و یا بقیع عجم شهره شده است و همیشه امامزادگان و بقاع متبرکه پناه مردم مومن این خطه و منطقه بوده اند.

سلیمانی فرد با اشاره به سبقه ولایی اهالی شهر سمنان، بر ضرورت توجه ویژه به بقاع متبرکه امامزادگان در این خطه مقدس تأکید کرد و گفت: متأسفانه تا کنون بیشتر مردم و مسئولان شهرستان سمنان نمی دانند این تعداد امامزاده و بقعه متبرکه در شهرستان سمنان وجود دارد و از این رو برخی از کارکردهای فرهنگی و معنوی این اماکن مقدس مغفول مانده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در پی ریزش برف و کولاک شدید در محورهای مواصلاتی شهرستان سمنان در هفته گذشته تعداد 450 مسافر در راه مانده در امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان های سمنان و سرخه اسکان داده شدند داده شده اند، اظهار کرد: با اجرای طرح میقات الرضا (ع) ما می توانیم هرچه بهتر به زائران آقا علی بن موسی الرضا(ع) خدمت رسانی فرهنگی، معنوی و همچنین اسکان موقت ارائه کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر