• امروز یک شنبه بیست و یکم مهر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

اصناف همیشه در وقف پیش‌قدم بوده‌اند

اصناف همیشه در وقف پیش‌قدم بوده‌اند

معاون اتاق اصناف شهرستان سمنان گفت: در زمان‌های مختلف اصناف همیشه در وقف و کارهای خیر پیش‌قدم بوده و هستند.

 چهارشنبه 21 بهمن 1394   236  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، علی جهانشاهی در انجمن یاوران وقف و نشست معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با تعدادی از روسای اتحادیه‌های اصناف شهرستان سمنان اظهار داشت: در شهرستان سمنان از گذشته اهدا، وقف و خیرات زیادی وجود دارد که توسط اصناف صورت گرفته است.

وی افزود: امروزه با بالا رفتن هزینه‌ها این مهم کمی کمرنگ شده ولی آمادگی داریم با استفاده از ظرفیت اصناف و از ظریف وقف مشارکتی، موقوفاتی بر اساس نیازهای روز جامعه ایجاد کنیم.

معاون اتاق اصناف شهرستان سمنان تصریح کرد: باید با تبلیغ بیشتر این سنت حسنه را بهتر به مردم بشناسانیم.

وی از آمادگی اتاق اصناف شهرستان سمنان جهت همکاری با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان خبر داد و افزود: جلسات اتاق اصناف شهرستان به‌صورت ماهیانه تشکیل می‌شود و آمادگی داریم در این جلسات میزبان مسئولان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان باشیم.

رئیس اتحادیه لوازم‌التحریر و کتاب‌فروشان شهرستان سمنان نیز گفت: وقف یکی از سنت‌های نیکوست که از گذشته موردتوجه مردم و خیرین زیادی بوده است.

محمدباقر فولادی افزود: وقف به‌عنوان یک سنت حسنه و انفاق بی‌منت در بسیاری از موارد و مشکلات جامعه می‌تواند گره‌گشا باشد.

رئیس اتحادیه پوشاک شهرستان سمنان نیز گفت: وقف یکی از اقدامات خیر است که جزو مسائل دینی بوده و باعث ماندگاری نام فرد پس از مرگش خواهد شد.

ابراهیم جندقیان افزود: واقفان در هنگام وقف اموال خود به امورات مختلف توجه داشته‌اند و نیات مختلفی که در موقوفات وجود دارد، نشان‌دهنده این مهم است.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار