• امروز شنبه بیست و پنجم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

تبیین فرهنگ وقف در مقطع ابتدایی در دستور کار قرار گیرد

تبیین فرهنگ وقف در مقطع ابتدایی در دستور کار قرار گیرد

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان گفت: وقف احسان ماندگاری است که باید از مقطع ابتدایی برای دانش آموزان تبیین شود.

 سه شنبه 20 بهمن 1394   244  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، محمدرضا جهان در حاشیه نشست با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: در حال حاضر مزایای سنت حسنه وقف برای برخی از مردم ناشناخته مانده و باید نسبت به فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی مردم اقدام شود.

وی از آمادگی اداره کل آموزش‌وپرورش استان سمنان جهت همکاری با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در خصوص تبلیغ و ترویج این سنت حسنه در بین دانش آموزان خبر داد و گفت: توسعه و ترویج فرهنگ وقف نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و بهتر است این اقدام در سنین پائین تر در افراد صورت گیرد.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان اظهار کرد: در استان سمنان حدود یک هزار مدرسه در مقاطع مختلف وجود دارد و تأمین هزینه‌های جاری یکی از دغدغه‌های اصلی مدیران این مدارس است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از این هزینه‌ها توسط خیرین و انجمن‌ها اولیا و مربیان تأمین می‌شود و باید راهکاری جهت تأمین هزینه‌های جاری و آموزشی مدارس اتخاذ شود.

جهان با اشاره به اینکه تعدادی از مدارس استان در زمین‌های موقوفه احداث‌شده گفت: در بسیاری از مدارس از ظرفیت وقف بهره جسته‌ایم و با تنظیم سند اجاره با موقوفه، هم مشکل تأمین زمین حل‌شده و هم از محل اجاره پرداختی نیت واقفان خیراندیش در طول سال اجرا می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان سمنان با اشاره به اینکه اقامه نماز جماعت در مدارس از اولویت‌های آموزش‌وپرورش استان است، گفت: در بحث اقامه نماز جماعت در مدارس جزو استان‌های پیشتاز در سطح کشور هستیم.

وی اظهار کرد: اجرای سایر برنامه‌های فرهنگی نیز در اداره کل آموزش‌وپرورش دارای اهمیت بوده و از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان می‌خواهیم ما را در اجرای برنامه‌های فرهنگی یاری کند.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار