• امروز دوشنبه هفنم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

موقوفات با نیّت درمانی در سطح جامعه افزایش یابد

موقوفات با نیّت درمانی در سطح جامعه افزایش یابد

چهره ماندگار پزشکی کشور خواستار افزایش موقوفات درمانی در سطح جامعه شد.

 پنج شنبه 8 بهمن 1394   337  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، دکتر سید محمود طباطبائی در نشستی که با حضور ریاست و کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های گرمسار و آرادان برگزار شد گفت: وقف به عنوان یک ابزار مدیریتی در جامعه باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

وی ضمن بیان این مطلب افزود: سنت حسنه وقف می تواند در آینده نزدیک در بسیاری از موارد اثرگذار و راهگشا باشد و نقش اساسی در مدیریت کلان کشور ایفا نماید.

مشاور وزیر بهداشت در امور بیمارستان های خصوصی کشور یادآور شد: در طول سال های گذشته بسیار مشاهده شده که مقوله وقف در مسائل مختلف ورود پیدا کرده و توانسته مسائل و مشکلات موجود را مرتفع نماید.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مسائل پزشکی و درمانی یکی از مواردی است که اکثر خانواده ها با آن مواجه هستند خواستار توجه ویژه به مبحث وقف و نیز افزایش موقوفات درمانی در سطح جامعه شد.

رئیس واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد تهران خاطرنشان کرد: بحمدالله برنامه های خوبی در زمینه ترویج فرهنگ وقف در شهرستان های گرمسار و آرادان انجام شده که امیدواریم با کمک مسئولین این روند رو به رشد ادامه یابد.

وی با تأکید بر اینکه حفاظت و حراست از موقوفات و عمل امینانه به نیت واقفین تآثیر بسزایی در جهت افزایش موقوفات خواهد داشت، تصریح کرد: حفظ و حراست از موقوفات تنها به معنی حفاظت فیزیکی نیست، بلکه پرداخت به موقع اجاره موقوفات، حفظ و حراست موقوفه توسط مستأجرین و متولیان، عمل به نیت واقفین و... نیز بسیار مهم و ضروری خواهد بود.

این چهره ماندگار پزشکی کشور در پایان ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد نهادینه شدن فرهنگ وقف و افزایش موقوفات درمانی باشیم تا بتوانیم در حد توان به رفع مشکلات مردم و جامعه کمک کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار