• امروز یک شنبه بیست و چهارم آذر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

سامانه سجنا

احراز هویت

پیشرفت وضعیت عمرانی و فرهنگی بقاع متبرکه در شهرستان قابل تحسین است

پیشرفت وضعیت عمرانی و فرهنگی بقاع متبرکه در شهرستان قابل تحسین است

امام جمعه آرادان روند پیشرفت فرهنگی و عمرانی بقاع متبرکه شهرستان را امیدوارکننده و قابل تحسین عنوان کرد.

 جمعه 2 بهمن 1394   224  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین جلیل شریفی نیا در خلال بازدید از عملیات عمرانی آستان مقدس امامزاده خلیل الله(ع) شهرستان آرادان گفت: امامزادگان باید به عنوان محور فعالیت های فرهنگی و مذهبی در سطح شهرستان و استان باشند.

وی ضمن بیان این مطلب افزود: رونق برنامه ها و فعالیت های فرهنگی در جوار آستان مقدس امامزادگان علاوه بر اینکه موجب پویایی بقاع متبرکه می شود، می تواند عامل مؤثری در جذب زائرین و مردم بومی، به ویژه نسل جوان به این اماکن مقدس باشد که تحقق این امر تا حد زیادی می تواند به رفع معظلات و مشکلات اجتماعی کمک کند.

امام جمعه آرادان ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت عمرانی و فرهنگی بقاع متبرکه این شهرستان، ادامه داد: مسئولین شهرستان در بهبود وضعیت فرهنگی شهر تلاش کنند و همه ظرفیت های خود را در این زمینه به کار بگیرند.

وی تأکید کرد: وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهرستان در حد مطلوبی قرار دارد ولی برای بهبود این وضع کمک همه مسئولین و دستگاه های اجرایی لازم و ضروری است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های گرمسار و آرادان نیز گفت: با توجه به وضعیت کنونی آستان مقدس امامزاده خلیل الله(ع) و با عنایت به لزوم ارتقای وضعیت بقاع متبرکه، تصمیم گرفتیم تا عملیات عمرانی این امامزاده و برخی دیگر از بقاع متبرکه این دو شهرستان را آغاز کنیم.

حجت الاسلام نفری تصریح کرد: در این راستا فاز اول عملیات عمرانی آستان مقدس امامزاده خلیل الله(ع) که جنبه بررسی و مطالعاتی داشت انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله دوم این پروژه که از حدود دو ماه گذشته آغاز شده است، ساخت و نصب سنگ قبر امامزاده، ساخت و نصب ضریح فلزی، ساخت و نصب درب و پنجره برای ورودی های بقعه، سفیدکاری محوطه داخلی و بیرونی، سنگ فرش کردن اطراف مرقد مطهر و محوطه اطراف امامزاده در دستور کار قرار دارد و امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد تغییر و تحولات اساسی در وضعیت عمرانی این آستان مقدس باشیم.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار