• امروز یک شنبه بیست و پنجم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

همایش عالم واقف حاج ملاعلی حکیم الهی سمنانی برگزار می‌شود

همایش عالم واقف حاج ملاعلی حکیم الهی سمنانی برگزار می‌شود

همایش عالم واقف، حاج ملاعلی حکیم الهی سمنانی، 10 دی‌ماه در سمنان برگزار می‌شود.

 شنبه 5 دی 1394   738  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان امروز در نشست هماهنگی برگزاری همایش عالم واقف، حاج ملاعلی حکیم الهی سمنانی در مرکز استان اظهار داشت: همایش عالم واقف حاج ملاعلی حکیم الهی سمنانی بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، از ساعت 8:30 صبح روز دهم دی‌ماه در شهر سمنان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله واحدی تصریح کرد: این همایش با سخنرانی آیت‌الله عباسعلی اختری، دبیرکل   مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) و در حرم مطهر امامزاده یحیی (ع) سمنان برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: مدیریت حوزه‌های علمیه استان سمنان، سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری سمنان و رسانه‌های این استان در برگزاری همایش عالم واقف حاج ملاعلی حکیم الهی سمنانی با اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان همکاری دارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان قدردانی از عالمانی که در راه وقف گام نهاده‌اند را یکی از وظایف مهم و اساسی این اداره کل دانست و گفت: افرادی نظیر حاج ملاعلی حکیم الهی سمنانی جدای از اینکه در راه افزایش معنویت و رشد دینی و مذهبی مردم مؤثر بوده‌اند، همواره در مسیر رفع تنگناها و گرفتاری‌های مالی جامعه نیز قدم برمی‌داشتند و امروز تجلیل از آن‌ها به نوعی پاسداشت فرهنگ متعالی کمک به همنوع آن هم در قالب وقف است.

واحدی تصریح کرد: به هر حال، نیاز به الگو ریشه در فطرت انسان دارد و بی‌توجهی به الگوهای ربانی در تمام عرصه‌ها به خصوص در حوزه وقف خسارت‌های جبران‌ناپذیری به فرهنگ و ساختار ارزشی جامعه وارد می‌کند.

وی تصریح کرد: امروز قطعاً وجود بسیاری از بحران‌های اخلاقی و ارزشی قرن بیستم و بی‌هویتی برخی از جوانان به همین مسئله یعنی نداشتن الگوی واقعی برمی‌گردد و باید الگوهایی جاودان نظیر حاج ملاعلی حکیم الهی سمنانی در جامعه شناسانده شوند.

حاج ملاعل ی حک ی م اله ی فرزند حاج محمدصادق (نخست ی ن امام جماعت مسجد سلطان ی ) به سال 1243 هجری قمری در سمنان به دن ی ا آمد؛ در 18 سالگ ی به همراه پدر، حج گزارد و پس از بازگشت، پدرش درگذشت.

حک ی م اله ی ، مجتهد ی مسلم و نام‌آور و از حکما ی اله ی به شمار می‌رفت؛ علما ی بزرگ زمان همچون حاج ملاهاد ی سبزوار ی و حاج ملاعل ی کن ی ، تصد ی ق و تکر ی مش می‌کردند و ارادت می‌ورزیدند .

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار