• امروز پنج شنبه بیست و دوم آذر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف‌های مرتبط با ترویج الگوهای ایرانی اسلامی زندگی ایجاد شود

وقف‌های مرتبط با ترویج الگوهای ایرانی اسلامی زندگی ایجاد شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان گفت: ترویج الگوهای ایرانی اسلامی زندگی امروز می‌تواند یکی از وظایف وقف باشد.

 پنج شنبه 3 دی 1394   272  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی میرکو امروز با اشاره به جنگ نرم دشمن و ترویج بدحجابی در جامعه، ورود نهاد وقف برای فعالیت‌های فرهنگ‌سازی در این بخش را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: امروز باید توجه داشت که با گذشت صدها سال از زندگی ائمه اطهار (ع)، ابزار و شکل و قالب کار آن‌ها مثل استفاده از وسایل زندگی متناسب با آن روز یا جنس پوشش آن‌ها برای الگوپذیری توصیه نشده است.

وی تصریح کرد: در برهه کنونی، حتی ممکن هم نیست بتوان چنین کاری انجام داد؛ بلکه روح عمل آن‌ها باید ملاک باشد که روح عمل آن‌ها عبارت از زهد و ساده‌زیستی، ایثار و تربیت دینی و ... است؛ وقف نیز در این میان جایگاه والایی دارد و یکی از بهترین کارکردهای وقف در جامعه، همواره زمینه‌سازی برای امور دینی و مذهبی بوده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان دامغان گفت: امروز باید دانست حضرت زهرا (س) چگونه فرزندان را تربیت می‌کرد؛ او مادری فداکار بود که در آن‌ها روح و عشق فداکاری دمید و راه زندگی و جانبازی را به آن‌ها آموخت؛ حضرت در شب‌های احیا، فرزندان را بیدار نگاه می‌داشت تا طعم شیرین عبادت را بچشند و در تربیت فرزندان شیوه‌های مختلفی اجرا می‌کرد که امروز باید فرهنگ‌سازی شود.

میرکو بیان کرد: محبت به فرزندان در رأس کارهای بانوی بزرگ اسلام بود و همگی می‌دانیم نقش منفی فقدان محبت در سرنوشت و آینده کودک چه تأثیری دارد؛ ترویج الگوهای ایرانی اسلامی زندگی امروز می‌تواند یکی از وظایف وقف باشد.

وی تصریح کرد: پرورش شخصیت کودک از دیگر محورهایی است که امروز باید بدان توجه و درس ایمان و تقوا به همه داده شود؛ حتی زهرا (س) در موقع بازی با امام حسن (ع) در قالب جملات کوتاه به او القا می‌کند که مانند پدرت شجاع و خداپرست باش، از حق دفاع کن و با افراد کینه‌توز دوستی مکن و این تعالیم امروز نیاز به فرهنگ‌سازی دارد که می‌تواند با عواید وقف‌های مرتبط انجام شود.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار