• امروز شنبه بیست و پنجم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

اجرای امینانه نیات واقفان در سرلوحه برنامه‌های حوزه وقف قرار دارد

اجرای امینانه نیات واقفان در سرلوحه برنامه‌های حوزه وقف قرار دارد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های سمنان و سرخه گفت: اجرای امینانه نیات واقفان همواره در سرلوحه برنامه‌های حوزه وقف قرار دارد و به آن توجه می‌شود.

 جمعه 20 آذر 1394   437  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام روح‌الله سلیمانی‌فرد ظهر امروز در سومین روز از هفته وقف که در روزشمار این هفته با عنوان «وقف، نهاد ممتاز دینی، اجرای امینانه نیات واقفان» نام‌گذاری شده است، فرارسیدن بیست و هشتم ماه صفر،   سالروز رحلت حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) را تسلیت گفت و در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه سرخه اظهار داشت: اجرای امینانه نیات واقفان تأکید دین مبین اسلام در اجرای این فریضه مهم دینی بوده و از این‌رو، همواره در سرلوحه برنامه‌های حوزه وقف قرار دارد.

وی با اشاره به حدیثی از حضرت رسول اکرم (ص) که می‌فرمایند «هر کس از کنار قبرم بر من سلام دهد، آن را می‌شنوم و هر کس از دور بر من سلام دهد، آن را به من می‌رسانند»، توجه به آموزه‌های محمدی را در جامعه کنونی رهگشای بسیاری از مشکلات دانست و گفت: امسال آیین معنوی قرائت زیارت‌نامه حضرت محمد (ص) از بعید در جای جای کشورمان با شکوه هر چه تمام‌تر برگزار شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های سمنان و سرخه سمنان اضافه کرد: مسلمان محمدی باید همواره توجه داشته باشد که اسلام از وی چه می‌خواهد و سیره نبوی را باید چگونه در جامعه پیاده سازد؛ یکی از راه‌های عمل به سیره رسول اکرم (ص) نیز گام نهادن در مسیر مبارک وقف است.

سلیمانی‌فرد گفت: امروز باید در راه ترویج و توسعه موقوفات در جامعه کوشید تا همه مردم از مواهب خدادادی بهره‌مند شوند و از سویی با رفع مشکلات جامعه، نیازمندان و مستضعفان نیز اوضاع بهتری پیدا کنند.

وی تصریح کرد: نماز جمعه سنگر مستحکمی برای تثبیت اسلام ناب محمدی و نظام مقدس و شکوهمند اسلامی بوده و می‌تواند کارکردهای متعددی در جامعه داشته باشد و باید فرهنگ وقف در آن تبلیغ شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های سمنان و سرخه افزود: مردم باید حضور در نماز جمعه را نعمتی بدانند که خداوند متعال به هر فردی عنایت نمی‌فرماید و مسلمانان با شرکت در این برنامه مهم سیاسی و عبادی، آگاهی‌های عمومی خود را بالا می‌برند.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار