• امروز جمعه بیست و هفنم مهر 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

احراز هویت

احراز هویت

دوره تربیت مربی حافظان قرآن کریم

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

قرائت میلیونی زیارت‌نامه از بعید برای جهان غرب پیام‌های مهمی دارد

قرائت میلیونی زیارت‌نامه از بعید برای جهان غرب پیام‌های مهمی دارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: قرائت باشکوه و میلیونی زیارت‌نامه حضرت رسول اکرم (ص) از بعید برای جهان غرب پیام‌های مهمی دارد.

 پنج شنبه 19 آذر 1394   122  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالله واحدی امروز در دومین روز از هفته وقف که در روزشمار این هفته با عنوان «وقف، قرآن، سنت نبوی، سیره ائمه اطهار (ع)» نام‌گذاری شده است، با اشاره به فرارسیدن بیست و هشتم ماه صفر، سالروز رحلت حضرت محمد (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، برگزاری آیین‌های معنوی قرائت زیارت‌نامه حضرت رسول اکرم (ص) از بعید را گامی در راستای تحکیم مبانی دینی و آموزه‌های اسلامی در جامعه دانست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: حضرت نبی اکرم (ص) نه‌تنها نزد مسلمانان، بلکه در منظر بسیاری از مردم جهان که دین‌های دیگری دارند، نیز محترم هستند و جهانیان ایشان را به عنوان پیامبر رحمت و مهربانی می‌شناسند.

واحدی با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) که می‌فرمایند «زیارت قبر پیامبر خدا (ص)، زیارت قبر شهیدان و زیارت قبر امام حسین (ع) برابر با یک حج مقبول همراه با رسول خدا (ص) است»، ارزش معنوی و اعتقادی برگزاری آیین‌های قرائت زیارت‌نامه حضرت رسول اکرم (ص) از بعید را بسیار زیاد دانست.

وی تصریح کرد: امروز باید به گونه‌ای عمل کرد تا همه مردم جهانیان، پیامبر گرامی اسلام (ص) را به خوبی بشناسند و توطئه‌های دنیای استکبار و جهان غرب که می‌خواهد اسلام را دینی خشن و منزوی معرفی کند، از بین برود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: غربی‌ها امروز می‌دانند موج اسلام‌گرایی که در سراسر کشورهای جهان ایجاد شده است، را باید از بین ببرند و آتش شعله‌ور عشق به اسلام و نبی مکرم اسلام (ص) را خاموش کنند و برای رسیدن به این هدف از ترفندهای مختلفی بهره می‌برند.

واحدی اضافه کرد: حضور در بارگاه معنوی رسول مهربانی‌ها و زیارت ایشان ممکن است نصیب هر کسی نشود؛ اما شرکت در آیین‌های معنوی قرائت زیارت‌نامه حضرت رسول اکرم (ص) از بعید که به همت ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌ها در سراسر کشور و استان سمنان برگزار می‌شود، می‌تواند پیوندی با حضرت محمد (ص) باشد.

وی برگزاری باشکوه این برنامه را پاسخ محکمی به همه آن‌هایی دانست که می‌خواهند دین اسلام در جهان طرفدار نداشته باشد و در انزوا آن را نگه دارند.

انتهای پیام/

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار