• امروز شنبه بیست و پنجم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

نگهداری و احیای موقوفات اولویت اوقاف سمنان است

نگهداری و احیای موقوفات اولویت اوقاف سمنان است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان گفت: نگهداری و احیای موقوفات در سال جاری اولویت اوقاف سمنان است.

 دوشنبه 16 آذر 1394   299  0      

به گزارش ستاد راهبردی اطلاع‌رسانی وقف در استان سمنان، حجت‌الاسلام روح‌الله سلیمانی‌فرد امروز در آستانه هفته وقف اظهار کرد: در روایتی از رسول گرامی اسلام (ص) که بسیار جالب توجه و قابل تأمل بوده، تعریف متفاوتی از مال شده است که باید بدان توجه کرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان ادامه داد: رسول مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند مال واقعی آن است که برای آخرت خود می‌فرستید، نه آنچه برای وارثان خود باقی می‌گذارید و مسلمانان باید با توجه بیشتر به این سخن رسول خدا (ص) به امر وقف بیش از پیش توجه کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان تصریح کرد: بر اساس تعالیم دینی و اسلامی که همواره مدنظر ما قرار دارد و برای دین خود ارزش زیادی قائل هستیم، انسان باید ورای این جهان مادی، به جهانی دیگر نیز عقیده داشته باشد و وقف یکی از راه‌های توجه به آخرت بوده؛ چراکه وقف باقیات و صالحات است.

حجت الاسلام سلیمانی‌فرد تصریح کرد: انسان‌ها باید بکوشند آخرت خود را نیز همچون دنیایشان آباد کنند و همواره در راستای فرستادن توشه آخرتی بکوشند و صدقات جاریه داشته باشند و وقف مهم‌ترین صدقه جاریه است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان ضمن تسلیت سالروز رحلت حضرت رسول اکرم (ص)، شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع)، هدف وجودی حضرت رسول اکرم(ص) را احسان، تلاش برای ساختن زندگی انسان‌ها در دنیا، گذشت، و ایثار در راه خدا بیان کرد و علت ماندگاری قیام و آرمان‌های اباعبدالله الحسین (ع) و شهدای نظام را نیز ایثار در راه خدا دانست.

وی با اشاره به هفته وقف، قدم نهادن در راه ائمه اطهار (ع) را دارای شیوه‌هایی دانست که یکی از آنها وقف است و گفت: یکی از راه‌های آسان در جهت توسعه وقف در جامعه به ویژه در برهه کنونی، وقف مشارکتی است که با همکاری جمعی افراد جامعه صورت می‌پذیرد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان گفت: نگهداری و احیای موقوفات در سال جاری اولویت اوقاف سمنان است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار