• امروز یک شنبه نوزدهم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

 همایش بانوان ولایی در شهرسمنان برگزارشد

همایش بانوان ولایی در شهرسمنان برگزارشد

همایش بانوان ولایی در آستان مقدس امامزاده یحیی(ع) سمنان برگزار شد.

 یک شنبه 12 مهر 1394   215  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، دومین همایش سراسری "بانوان ولایی" ویژه بانوان همزمان با سراسر کشور در آستان مقدس امامزاده یحیی(ع) سمنان با حضور خانواده محترم شهدا، بسیج خواهران، حوزه علمیه خواهران،  هیئات مذهبی و خدام خواهر امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان سمنان برگزار شد.

مسئول فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان در این مراسم گفت: در بین 124 هزار پیامبر، هیچ پیامبری دختری همچون فاطمه نداشتند است؛ دختری که همیشه مورد احترام رسول الله بود.

حجت الاسلام بهروز منصور کوهی افزود:حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان اولین بانوی ولایی در اسلام شناخته شد است و احترام رسول الله نسبت به ایشان زبانزد خاص و عام بود، و هر وقت فاطمه (س) به خانه حضرت پیغمبر می آمد پیامبر به استقبالش می رفت و  دست فاطمه (س) را می بوسید و او را در جایگاه خودش قرار می داد و می فرمود "فداک امی و ابی و نفسی".

 وی تصریح کرد:همین احترام را حضرت علی(ع) و اصحاب رسول الله به فاطمه(س) داشتند که به همین خاطر است به حضرت فاطمه(س) لغب ام ابیها یعنی مادر پدر و مادر این عالم هستی و هسته مرکزی این عالم را به ایشان داده اند. 

مسئول فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان  در ادامه افزود: بعد از رحلت رسول الله ظلمی که به فاطمه(س) شد، به فرزند یا فرزندان هیچ پیامبری نشده است. 

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار