• امروز پنج شنبه یکم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

قرآن کتاب زندگی و نقشه راه سعادت بشر است

قرآن کتاب زندگی و نقشه راه سعادت بشر است

امام‌جمعه آرادان از قرآن به‌عنوان کتاب زندگی و نقشه راه برای رسیدن بشر به سعادت و کمال، یادکرد.

 سه شنبه 16 تیر 1394   230  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین جلیل شریفی‌نیا در جلسه جز خوانی آستان مقدس امامزاده سلطان شاه نظر (ع) شهرستان آرادان گفت: قرآن باید در طول روز مورداستفاده قرار بگیرد و فرمان‌ها و دستورات آن در جهت سعادت و کامیابی بشر به اجرا درآید.
وی افزود: قرآن کتاب سعادت و نجات بشر است و اگر به‌درستی به مفاهیم و معانی قرآن توجه کنیم، می‌توانیم برنامه زندگی خود را مطابق با اسلام ناب محمدی پیش ببریم.
امام‌جمعه آرادان یادآور شد: جوانان و نوجوانان باید سعی کنند انس بیشتری با قرآن داشته باشند تا از خطرات و موانعی که در جامعه امروز پیش روی آن‌ها قرار دارد محفوظ باشند.
وی تأکید کرد: ماه مبارک رمضان و به‌ویژه شب‌های بابرکت قدر، بهترین فرصت برای استفاده نسل جوان جامعه است و نباید از اهمیت این شب‌ها غافل شد.
حجت‌الاسلام شریفی‌نیا اظهار کرد: برنامه‌های خوبی در این ماه مبارک برای عموم مردم تدارک دیده‌شده است که امیدواریم مورد رضایت و استقبال همگانی قرار بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نیاز به فراگیر شدن مفاهیم قرآنی در جامعه به‌طور محسوسی به چشم می‌خورد، لازم است تا همه نهادها و مجموعه‌ها در این راستا تلاش کنند و تمام توان خود را به کار بگیرند.
امام‌جمعه آرادان افزود: برنامه جز خوانی قرآن کریم به‌عنوان نخستین گام در جهت احیای فرهنگ ناب قرآن و تشیع، همه‌روزه در مساجد و برخی بقاع متبرکه شهرستان برگزار می‌گردد.
وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در جهت احیای فرهنگ قرآنی، اظهار کرد: برپایی محافل انس با قرآن، نمایشگاه‌های قرآنی و مذهبی، سلسله مباحث معرفتی و... از برنامه‌هایی است که موجب پراکنده شدن عطر قرآن در جامعه می‌شود و شهرستان آرادان با توجه به ظرفیت خوبی که از آن بهره می‌برد، با همکاری اداره اوقاف شهرستان به اجرای برخی از این برنامه‌ها پرداخته است و این برنامه‌ها تا پایان ماه مبارک رمضان و بعضاً در طول سال ادامه خواهد داشت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار