• امروز شنبه پنجم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

قرآن کتاب زندگی و نقشه راه سعادت بشر است

قرآن کتاب زندگی و نقشه راه سعادت بشر است

امام‌جمعه آرادان از قرآن به‌عنوان کتاب زندگی و نقشه راه برای رسیدن بشر به سعادت و کمال، یادکرد.

 سه شنبه 16 تیر 1394   243  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین جلیل شریفی‌نیا در جلسه جز خوانی آستان مقدس امامزاده سلطان شاه نظر (ع) شهرستان آرادان گفت: قرآن باید در طول روز مورداستفاده قرار بگیرد و فرمان‌ها و دستورات آن در جهت سعادت و کامیابی بشر به اجرا درآید.
وی افزود: قرآن کتاب سعادت و نجات بشر است و اگر به‌درستی به مفاهیم و معانی قرآن توجه کنیم، می‌توانیم برنامه زندگی خود را مطابق با اسلام ناب محمدی پیش ببریم.
امام‌جمعه آرادان یادآور شد: جوانان و نوجوانان باید سعی کنند انس بیشتری با قرآن داشته باشند تا از خطرات و موانعی که در جامعه امروز پیش روی آن‌ها قرار دارد محفوظ باشند.
وی تأکید کرد: ماه مبارک رمضان و به‌ویژه شب‌های بابرکت قدر، بهترین فرصت برای استفاده نسل جوان جامعه است و نباید از اهمیت این شب‌ها غافل شد.
حجت‌الاسلام شریفی‌نیا اظهار کرد: برنامه‌های خوبی در این ماه مبارک برای عموم مردم تدارک دیده‌شده است که امیدواریم مورد رضایت و استقبال همگانی قرار بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نیاز به فراگیر شدن مفاهیم قرآنی در جامعه به‌طور محسوسی به چشم می‌خورد، لازم است تا همه نهادها و مجموعه‌ها در این راستا تلاش کنند و تمام توان خود را به کار بگیرند.
امام‌جمعه آرادان افزود: برنامه جز خوانی قرآن کریم به‌عنوان نخستین گام در جهت احیای فرهنگ ناب قرآن و تشیع، همه‌روزه در مساجد و برخی بقاع متبرکه شهرستان برگزار می‌گردد.
وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در جهت احیای فرهنگ قرآنی، اظهار کرد: برپایی محافل انس با قرآن، نمایشگاه‌های قرآنی و مذهبی، سلسله مباحث معرفتی و... از برنامه‌هایی است که موجب پراکنده شدن عطر قرآن در جامعه می‌شود و شهرستان آرادان با توجه به ظرفیت خوبی که از آن بهره می‌برد، با همکاری اداره اوقاف شهرستان به اجرای برخی از این برنامه‌ها پرداخته است و این برنامه‌ها تا پایان ماه مبارک رمضان و بعضاً در طول سال ادامه خواهد داشت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر