• امروز جمعه دوم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

باید نیازهای فرهنگی مسافرین و زائرین بقاع متبرکه در امامزادگان فراهم باشد

باید نیازهای فرهنگی مسافرین و زائرین بقاع متبرکه در امامزادگان فراهم باشد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان گفت:‌ باید نیازهای فرهنگی مسافرین و زائرین بقاع متبرکه در امامزادگان فراهم باشد

 جمعه 14 فروردین 1394   223  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین سید سعید تقوی اظهار داشت: بقاع متبرکه و امازادگان و اماکن مذهبی در هر شهر و منطقه قلب آن حوزه جغرافیایی محسوب می‌شوند.
وی افزود: بقاع متبرکه از قدیم محل رجوع آحاد مردم بوده و به دلیل همین مراجعات نیز به عنوان قطب‌های فرهنگی محسوب می‌شود و بسیاری از کتابخانه‌ها، مساجد و نیازمندی‌های اساسی و مهم حول محور امامزادگان و بقاع متبرکه ایجاد شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان گفت: بی‌شک دستگاه‌های متولی امر در جهت بهسازی و احیای بقاع متبرکه و اماکن مذهبی باید اقدامات لازم را انجام دهند؛ چرا که این احیا و بهسازی در حقیقت ارائه خدمات به مردمی است که مساجد و اماکن مذهبی را مأمن و پناهگاه مذهبی خود می‌دانند.
وی اظهار داشت: توجه به مردم به معنای تأمین نیازهای آنهاست و باید برای تأمین این نیازها تمامی مسئولان دست به دست هم دهند تا بهترین شرایط و امکانات برای خدمت‌گزاری فراهم شود.
تقوی با اشاره به اینکه بقاع متبرکه محل رجوع مردم هستند، گفت: باید دستگاه‌هایی همچون شهرداری، اوقاف، میراث فرهنگی و گردشگری در جهت فضاسازی اماکن متبرکه تدبیر کنند و بهترین جاذبه‌ها را در مجاورت این اماکن قرار دهند تا علاوه بر اینکه مردم از فضایی معنوی بهره‌مند می‌شوند، به لحاظ رفاهی نیز بهترین امکانات را در اختیار داشته باشند.
وی با بیان اینکه ایجاد جاذبه‌ به ویژه جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری نیازمند ارائه طرح‌ از جانب کارشناسان، نخبگان و اساتید است، گفت: جمع‌آوری و تدوین برنامه‌ای جامع از این نظرات کارشناسانه در ارائه تسهیلات رفاهی بهتر و شایسته مردم مثمر است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار