• امروز شنبه پنجم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

3 خیمه معرفت در شاهرود برای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی

3 خیمه معرفت در شاهرود برای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود از برپایی 4 خیمه معرفت در شاهرود برای خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی در این شهرستان خبر داد.

 پنج شنبه 13 فروردین 1394   167  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، سیدمصطفی مجیدی امروز اظهار داشت: طرح خیمه‌های معرفت هر ساله در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه یا در نقاط پرتردد و محل اسکان مسافران نوروزی اجرایی می‌شود.
وی بیان کرد: یکی از طرح‌های نوروزی مهم معانت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، برپایی خیمه‌های معرفت در سراسر کشور تا مسافران نوروزی از خدمات ارائه شده در این خیمه‌ها بهره‌مند شوند.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود افزود: در این راستا، برپایی دو خیمه معرفت در شاهرود از ۲۸ اسفند ماه سال گذشته آغاز شده است و اجرای این طرح تا ۱۵ فروردین امسال ادامه می‌یابد.
مجیدی ادامه داد: طرح‌های متنوعی هم‌زمان با آغاز سال نو و تعطیلات نوروزی در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه شهرستان شاهرود برگزار می‌شود و اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود دارای برنامه‌های متنوعی برای ایام عید است.
وی افزود: یکی از این برنامه‌ها که تاکنون نیز استقبال خوبی از آن شده، برپایی خیمه‌های معرفت است که امسال یک خیمه در میدان آزادی به نام امامزاده محمد (ع) دیزج، یک خیمه نیز در زائرسرای دهملا به نام امامزادگان حمید، مجید و مزید (ع) دهملا و خیمه دیگری نیز در حرم شهدای گمنام بنام امامزادگان برپا شده است.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود افزود: پاسخ‌گویی به مسائل شرعی، مشاوره دینی و تربیتی، پاسخ‌گویی به شبهات، تصحیح قرائت نماز، برگزاری گفتمان دینی و . . . از جمله فعالیت‌هایی است که در خیمه‌های معرفت صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: از هدف‌های مهم و اساسی برپایی خیمه‌های معرفت در شهرستان شاهرود، آشنایی اقشار مختلف مردم و مسافران با سیره زندگی، فعالیت‌های اجتماعی و فردی امامان معصوم و امامزادگان و . . . است.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود افزود: این خیمه‌ها در راستای توجه به ابعاد مختلف دین اسلام و در راستای توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل کردن بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی و نیز ترویج فرهنگ وقف برپا شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار