• امروز شنبه پنجم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

ثبت یک فقره وقف به ارزش چهار میلیارد ریال

ثبت یک فقره وقف به ارزش چهار میلیارد ریال

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های گرمسار و آرادان گفت:‌ یک فقره وقف جدید به ارزش چهار میلیارد ریال در خیمه معرفت شهرستان آرادان ثبت شد.

 چهارشنبه 12 فروردین 1394   176  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین رضا نفری گفت: یک فقره وقف جدید به ارزش تقریبی چهار میلیارد ریال در مجموعه خیمه های معرفت شهرستان آرادان به ثبت رسید.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های گرمسار و آرادان گفت: این وقف جدید شامل عرصه و اعیان یک باب منزل مسکونی در محدوده دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار می باشد که توسط واقف خیر اندیش حسن مرادی حقیقی صورت گرفت.
وی افزود: این موقوفه به مساحت 345 متر مربع و شامل نود و شش متر مربع زیربنا می باشد که با راهنمایی مشاورین مستقر در خیمه های معرفت شهرستان آرادان به ثبت رسید.
حجت الاسلام نفری تصریح کرد: نیت این وقف در زمینه فعالیت های دینی و مذهبی و در راستای نیازهای روز جامعه می باشد که با توجه به شرایط کنونی کشور می تواند بسیار مفید و مؤثر واقع شود.
وی یادآور شد: در سال گذشته نیز شهرستان های گرمسار و آرادان در امر ایجاد وقف جدید رتبه اول استان را کسب کردند و در سطح کشور نیز جزو شهرستان های پیشتاز بودند.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های گرمسار و آرادان تأکید کرد: امروزه مشکلات فراوانی در سطح جامعه وجود دارد که یکی از راه های مرتفع سازی آنها، تشویق و ترغیب مردم به ایجاد وقف است.
وی تصریح کرد: ایجاد وقف جدید علاوه بر فواید دنیوی بسیاری که برای جامعه خواهد داشت، به عنوان یک باقیات الصالحات برای واقف آن محسوب می شود.
حجت الاسلام نفری ضمن تقدیر و تشکر از این واقف گرامی گفت: با گسترش و فراگیر شدن فرهنگ وقف در سطح جامعه می توان درصد زیادی از ناهنجاری ها و مشکلات کشور را برطرف ساخت.
وی ادامه داد: طی چند سال گذشته تلاش های فراوانی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای ترویج فرهنگ وقف صورت گرفته است که به طور یقین در آشنایی مردم با آثار و برکات وقف و همچنین ایجاد وقف جدید بی تأثیر نبوده است.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های گرمسار و آرادان گفت: فرهنگ وقف در حال فراگیر شدن در جامعه است که این امر در استان سمنان با سرعت بیشتری در حال رشد است که تلاشهای بی وقفه و شبانه روزی اصحاب وقف در این زمینه بی تأثیر نبوده است.
وی خاطرنشان کرد: اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های گرمسار و آرادان در طول سال آماده ارائه خدمات و مشاوره در زمینه ایجاد وقف جدید به هموطنان و همشهریان عزیز خواهد بود.
حجت الاسلام نفری در پایان خواستار همکاری و کمک عموم مردم در جهت ترویج فرهنگ وقف و فراگیری این سنت حسنه در سطح جامعه شد.
انتهای پیام/
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر