• امروز چهارشنبه دوم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

امکانات فرهنگی و زیربنایی در طرح میقات‌الرضا (ع) فراهم شود

امکانات فرهنگی و زیربنایی در طرح میقات‌الرضا (ع) فراهم شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان گفت: امکانات فرهنگی و زیربنایی باید در طرح میقات‌الرضا (ع) فراهم شود.

 شنبه 8 فروردین 1394   215  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت‌الاسلام سیدسعید تقوی امروز با اشاره به لزوم اجرای برنامه‌های ویژه در بقاع متبرکه زیرپوشش طرح ملی میقات‌الرضا (ع) اظهار داشت: با توجه به قابلیت‌های بالای بقاع و اماکن متبرکه در فرهنگ‌سازی و ترویج شعائر اسلامی و مذهبی، باید راهی جست تا از این قابلیت‌ها نهایت بهره را برد.
وی تصریح کرد: در همین خصوص، پیشنهاد می‌شود بقاعی که در مسیر حرکت زائران به مشهد مقدس هستند و فاصله‌ای کمتر از سه کیلومتر از جاده اصلی دارند، به عنوان میقات‌الرضا (ع) تعریف شوند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان افزود: همه امکانات فرهنگی و زیربنایی در این بقاع باید توسعه یابد تا به عنوان مکان‌های توقف زائران معرفی و به‌کارگیری شود.
تقوی بیان کرد: از این طریق، باید شاهد زائرانی باشیم که با بصیرت و دیدی بالا نسبت به حضرت رضا (ع) وارد حرم حضرت شده و حداکثر بهره و حظ معنوی را از زیارت خود برده و با دستی پر به شهرهای خود بازمی‌گردند.
وی تصریح کرد:‌ براساس بررسی‌های ابتدایی، حدود 90 بقعه در این مسیر قرار دارند که فاصله آن‌ها از جاده اصلی حداکثر سه کیلومتر است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سمنان بر لزوم ترمیم و احیای بافت‌های قدیمی و فرسوده بقاع تاریخی و نیز ساماندهی مراکز تجاری، خرده‌ فروشی‌ها، عمده فروشی‌ها و دست‌فروشی‌های اطراف بقاع با انجام مهندسی معکوس یعنی پیاده کردن اسلوب‌های قدیمی در قالب بازارها و بازارچه‌ها در فاصله‌ای مشخص از بقاع تأکید کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار