• امروز شنبه بیست و پنجم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

رشد برنامه‌های فرهنگی بقاع متبرکه

رشد برنامه‌های فرهنگی بقاع متبرکه

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های گرمسار و آرادان گفت: در سال جاری برنامه های فرهنگی بقاع متبرکه افزایش پیدا کره است.

 چهارشنبه 5 فروردین 1394   212  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت الاسلام رضا نفری اظهار کرد: مراسم عزاداری و سوگواری حضرت فاطمه زهرا(س) در جوار آستان مقدس امامزاده سلطان شاه نظر(ع) شهرستان آرادان برگزار شد.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های گرمسار و آرادان ادامه داد: مراسم سوگواری و عزاداری ایام شهادت ام ابیها، حضرت زهرا(س) در قالب طرح "آرامش بهاری در سوگ یاس نبوی" همزمان با روز شهادت آن حضرت در جوار بقعه متبرکه امامزاده سلطان شاه نظر(ع) آرادان برگزار شد.
وی تصریح کرد: این برنامه شامل قرائت زیارت عاشورا، زیارت حضرت زهرا(س)، سخنرانی، مداحی و عزاداری، برپایی ایستگاه صلواتی، اطعام عزاداران فاطمی و... همزمان با سراسر کشور برگزار شد.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های گرمسار وآرادان افزود: با توجه به تقارن آغاز سال جدید با ایام شهادت حضرت زهرا(س)، اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرمسار در تلاش است تا علاوه بر فراهم کردن آسایش و رفاه مسافران نوروزی و زائران حرم رضوی، حرمت این ایام را نیز حفظ نگهداریم.
حجت الاسلام نفری یادآور شد: به مناسبت روز شهادت ام ابیها(س)، ایستگاه های صلواتی در چندین نقطه از مکان های پر تردد شهرستان های گرمسار و آرادان برپا شد که با اقامه عزا برای سرور زنان دو عالم، حضرت فاطمه زهرا(س) همراه بود.
وی با اشاره به اینکه برنامه عزاداری ایام فاطمیه امشب و فردا نیز در مساجد و امامزادگان شهرستان برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: در چند روز گذشته، از آغاز سال جدید تا روز شهادت حضرت زهرا(س) شاهد افزایش چشمگیر میزان زائرین بقاع متبرکه شهرستان های گرمسار و آرادان بودیم که امیدواریم این روند تا پایان تعطیلات نوروزی ادامه داشته باشد.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرمسار همچنین گفت: میزان مراجعه زائرین به بقاع متبرکه شهرستان های گرمسار و آرادان در ایام نوروز در مقایسه با زمان مشابه در سال های گذشته به میزان قابل توجهی افزایش داشته است، که این امر نشان دهنده این است که در جوار این امامزادگان با رشد و توسعه برنامه های فرهنگی روبرو بوده ایم.
وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات اعضای هیئت امنا بقاع متبرکه این دو شهرستان تأکید کرد: امامزادگان شهرستان های گرمسار و آرادان فضای بسیار مناسبی برای اجرای برنامه های فرهنگی دارند که در آینده نزدیک با برنامه ریزی دقیق و هدفمند، و کمک مردم و مسئولین، جایگاه این امامزادگان را در سطح استان و کشور ارتقا خواهیم داد.
حجت الاسلام نفری ضمن آرزوی سفری خوش و بی خطر برای مسافرین نوروزی، بازدید و زیارت بقاع متبرکه شهرستان های گرمسار و آرادان را به هم وطنان عزیز توصیه کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار