• امروز جمعه دوم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

سوگواران فاطمی به زیارت امامزاده علی بن جعفر (ع) سمنان رفتند

سوگواران فاطمی به زیارت امامزاده علی بن جعفر (ع) سمنان رفتند

امامزاده علی بن جعفر (ع) سمنان که در ایام تعطیلات نوروز میزبان هزاران زائر نوروزی بود، در شام غریبان سالروز شهادت مظلومانه مادر اهل بیت (ع)، از سوگواران فاطمی پذیرایی کرد.

 سه شنبه 4 فروردین 1394   200  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، امامزاده علی بن جعفر (ع) سمنان که در اجرای طرح‌های آرامش بهاری و خیمه‌های معرفت در سمنان در ایام نوروز نیز خدمات دینی، مذهبی، اعتقادی و بصیرتی خوبی به مردم اقصی نقاط کشور و استان سمنان ارائه کرد، امشب در سوگ مادر اهل بیت (ع) رخت سیاه بر تن کرد.
امامزاده علی بن جعفر (ع) که فرزند امام جعفر صادق (ع) و برادر بزرگوار حضرت امام موسی کاظم (ع) بوده، امشب پذیرای شماری از عزادارانی بود که برای گرامیداشت سالروز شهادت بانوی آب و آیینه به این امامزاده واجب‌التعظیم آمده بودند.
این بقعه متبرکه که در خیابان شهید رجایی سمنان واقع شده است، امشب حال و هوای دیگری داشت و زائران و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در آن گرد هم آمدند تا بار دیگر اعلام کنند که راه دردانه پیامبر (ص) را ادامه خواهند داد.
ساختمان امامزاده علی بن جعفر (ع) شامل گنبد، ایوان و حرم و دو سالن بزرگ در طرفین بقعه است که اخیراً نسبت به بازسازی و کاشی‌کاری گنبد و دو سالن طرفین بقعه و تعمیرات مهتابی و راهروها اقدام شده است.
بنای اصلی بقعه که رو به مشرق است، بر روی صفحه‌ای بزرگ قرار دارد؛ در قسمت جلوی ایوان و پیش فضای آن، مهتابی بزرگی به طول 22 متر و عرض 15 متر احداث شده که به وسیله 12 پله حیاط امامزاده مرتبط می‌شود.
بنای بقعه به شماره 2339 در تاریخ هشتم خرداد سال 1378 در فهرست آثار تاریخی به ثبت رسیده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار