• امروز یک شنبه ششم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

نوای «یا زهرا (س)» در امامزاده یحیی (ع) سمنان طنین انداز شد

نوای «یا زهرا (س)» در امامزاده یحیی (ع) سمنان طنین انداز شد

نوای «یا زهرا (س)» هم‌زمان با سالروز شهادت ام‌ابیها (س)، در امامزاده یحیی (ع) سمنان طنین انداز شد.

 سه شنبه 4 فروردین 1394   199  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، در حالی که در روزهای اخیر شاهد استقبال زائران و مسافران نوروزی از امامزاده یحیی (ع) سمنان که نگین درخشان خطه کویر است، بودیم، امروز نیز سوگواران فاطمی در این امامزاده واجب‌التعظیم، فریاد «یا زهرا (س)» سر دادند.
امامزاده یحیی (ع) سمنان که یکی از مراکز مجری طرح‌های آرامش بهاری و خیمه‌های معرفت است، در روزهای اخیر سیاه‌پوش شده و در سوگ یاس نبوی می‌گرید.
امامزاده یحیی (ع) سمنان که در مرکز بافت قدیم شهر سمنان و در انتهای بازار جنوبی حضرت قرار دارد و هم‌چون نگینی می‌درخشد، امشب هم‌زمان با ایام فاطمیه میزبان صدها نفر از مردمی بود که به این امامزاده آمده بودند تا در سوگ دردانه پیامبر اشک بریزند.
امامزاده یحیی (ع) سمنان که در ضلع جنوب غربی تکیه معروف پهنه واقع شده و بقعه‌ای با بارگاه رفیع و مجلل به نام حضرت امامزاده یحیی (ع) دارد، همواره پذیرای علاقه‌مندان به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.
حضرت یحیی (ع) فرزند بلافصل حضرت موسی بن جعفر (ع) در مدینه منوره دیده به جهان گشود و در پنج سالگی از نعمت وجود پدر محروم شد.
یکی از ممتازترین ویژگی این بقعه نسبت به سایر بقاع متبرکه این است که صاحب بقعه، برادر امام رضا (ع) است.
در ضلع شمالی حرم حضرت امامزاده یحیی (ع) مراقد مطهر بیش از 270 نفر از شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی سمنان وجود دارد که زینت و اعتبار خاصی به آستانه بخشیده و امت شهیدپرور و متدین به دلیل علاقه و اعتقاد قلبی خود و به منظور بهره گرفتن از فیوض معنوی و فضای روحانی این مکان مقدس فواصل طولانی را پیموده و با اشتیاق فراوان برای عبادت و برآورده شدن حاجات خود به این مکان مقدس روی می‌آورند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار