• امروز شنبه پنجم مهر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

ندای لبیک یا حسین در فضای سمنان

ندای لبیک یا حسین در فضای سمنان

در دومین روز از ماه محرم مردم مومن و ولایت مدار سمنان در همایش بزرگی ندای لبیک یا حسین (ع) را در فضای سمنان آکنده کردند.

 سه شنبه 6 آبان 1393   193  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، در این همایش که در آستانه مقدس امام زاده علی ابن جعفر (ع) سمنان برگزار شد قشرهای مردم سمنان در فضایی معنوی و با فریادهای لبیک یا حسین (ع) عشق و ارادت خود را نسبت به حضرت سیدالشهدا (ع) ابراز و به سوگواری پرداختند.
امام جمعه موقت سمنان در این همایش در سخنانی با بیان اینکه این همایش برای اولین بار برگزار شده است گفت: امروز در این مکان جمع شده ایم تا به ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین (ع) پاسخ دهیم.
حجت الاسلام 'محمدباقر عبدوس' گفت: ملت ایران همواره پشتیبان و پیرو امام حسین (ع) بوده اند و امروز نیز پشتیبان ولایت فقیه هستند.
امام جمعه موقت سمنان از حضور گسترده مردم به ویژه جوانان و نوجوانان در این همایش تجلیل کرد.
همچنین در اقدامی نمادین امروز کاروان عشق در خیابانهای سمنان به حرکت درآمد و ورود حضرت امام حسین (ع) را به صحرای کربلا به نمایش گذاشت.
این کاروان که متشکل از عزاداران حسینی بود حرکت خود را از امام زاده یحیی ابن موسی (ع) آغاز کرد و با عبور از خیابانهای سمنان وارد امام زاده علی ابن جعفر (ع) شد و به خیل لبیک گویان حسینی در این مکان پیوست.
این کاروان توسط دستگاههای فرهنگی نظیر اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، حوزه هنری سمنان و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان تحت عنوان کاروان عشق طراحی و اجرا شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر