• امروز سه شنبه یکم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

تشکیل کارگروه وقف و بقاع متبرکه در میامی

تشکیل کارگروه وقف و بقاع متبرکه در میامی

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود از تشکیل کارگروه وقف و بقاع متبرکه در میامی با پیگیری‏های انجام شده خبر داد.

 پنج شنبه 15 اسفند 1392   157  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‏رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، سیدمصطفی مجیدی اظهار داشت: تشکیل کارگروه وقف و بقاع متبرکه در شهرستان میامی با عضویت امام جمعه، فرماندار و شماری از مسئولان این شهرستان انجام شده است.
وی مدیران ادارات و دستگاه‏های اجرایی نظیر ثبت اسناد و املاک، منابع طبیعی و آبخیزداری، بنیاد مسکن، دادگستری، شهرداری و شورای اسلامی شهر و . . . را از اعضا و حامیان اصلی کارگروه وقف و بقاع متبرکه در شهرستان میامی ذکر کرد.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود افزود: شماری از معتمدان شهرستان میامی نیز در این کارگروه عضویت دارند و در راستای جهت‏دهی و نظارت بر موقوفات و بقاع متبرکه این شهرستان فعالیت می‏کنند.
مجیدی هدف از تشکیل کارگروه وقف و بقاع متبرکه در شهرستان میامی را شناسایی موقوفات مجهول‏المکان در این شهرستان، الزام متصرفان به ایجاد رابطه استیجاری، تنظیم سند اجاره، حل و فصل مسائل مربوط به بقاع متبرکه و . . . اعلام کرد.
وی با بیان اینکه جلسات اولیه کارگروه وقف و بقاع متبرکه در شهرستان میامی با حضور اعضا برگزار شده است، خواستار تداوم منسجم و بابرنامه این نشست‏ها شد.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود ادامه داد: بر اساس تصمیم‏های گرفته شده، مقرر شد تا تیم کارشناسی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان و معتمدان محلی به صورت هفتگی جلسات کارگروه وقف و بقاع متبرکه در شهرستان میامی را برگزار کنند.
مجیدی با بیان اینکه حقوق موقوفات باید به درستی ادا شود، بر لزوم برخورد با متصرفان موقوفات در شهرستان میامی تاکید کرد و گفت: همه مردم و مسئولان باید تلاش کنند تا با برقراری رابطه استیجاری بین متصرفان و موقوفات، ساماندهی خوبی در این حوزه انجام شده و حقوق موقوفه‏ها به درستی ادا شود.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود تنظیم سند اجاره موقوفات با دقت و بر اساس تعرفه‏های روز جامعه را یکی از مهم‏ترین اموری دانست که امروز باید بیشتر بدان توجه شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار