• امروز شنبه بیست و پنجم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

تشکیل کارگروه وقف و بقاع متبرکه در میامی

تشکیل کارگروه وقف و بقاع متبرکه در میامی

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود از تشکیل کارگروه وقف و بقاع متبرکه در میامی با پیگیری‏های انجام شده خبر داد.

 پنج شنبه 15 اسفند 1392   169  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‏رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، سیدمصطفی مجیدی اظهار داشت: تشکیل کارگروه وقف و بقاع متبرکه در شهرستان میامی با عضویت امام جمعه، فرماندار و شماری از مسئولان این شهرستان انجام شده است.
وی مدیران ادارات و دستگاه‏های اجرایی نظیر ثبت اسناد و املاک، منابع طبیعی و آبخیزداری، بنیاد مسکن، دادگستری، شهرداری و شورای اسلامی شهر و . . . را از اعضا و حامیان اصلی کارگروه وقف و بقاع متبرکه در شهرستان میامی ذکر کرد.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود افزود: شماری از معتمدان شهرستان میامی نیز در این کارگروه عضویت دارند و در راستای جهت‏دهی و نظارت بر موقوفات و بقاع متبرکه این شهرستان فعالیت می‏کنند.
مجیدی هدف از تشکیل کارگروه وقف و بقاع متبرکه در شهرستان میامی را شناسایی موقوفات مجهول‏المکان در این شهرستان، الزام متصرفان به ایجاد رابطه استیجاری، تنظیم سند اجاره، حل و فصل مسائل مربوط به بقاع متبرکه و . . . اعلام کرد.
وی با بیان اینکه جلسات اولیه کارگروه وقف و بقاع متبرکه در شهرستان میامی با حضور اعضا برگزار شده است، خواستار تداوم منسجم و بابرنامه این نشست‏ها شد.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود ادامه داد: بر اساس تصمیم‏های گرفته شده، مقرر شد تا تیم کارشناسی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان و معتمدان محلی به صورت هفتگی جلسات کارگروه وقف و بقاع متبرکه در شهرستان میامی را برگزار کنند.
مجیدی با بیان اینکه حقوق موقوفات باید به درستی ادا شود، بر لزوم برخورد با متصرفان موقوفات در شهرستان میامی تاکید کرد و گفت: همه مردم و مسئولان باید تلاش کنند تا با برقراری رابطه استیجاری بین متصرفان و موقوفات، ساماندهی خوبی در این حوزه انجام شده و حقوق موقوفه‏ها به درستی ادا شود.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شاهرود تنظیم سند اجاره موقوفات با دقت و بر اساس تعرفه‏های روز جامعه را یکی از مهم‏ترین اموری دانست که امروز باید بیشتر بدان توجه شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار