• امروز شنبه بیست و پنجم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

شفاف‏سازی سرلوحه اقدامات اوقاف در استان سمنان است

شفاف‏سازی سرلوحه اقدامات اوقاف در استان سمنان است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: شفاف‏سازی سرلوحه اقدامات اوقاف است و با راه‏اندازی سامانه جامع اطلاعات و مدیریت موقوفات و بقاع متبرکه سعی شده تا نسبت به این مهم اقدام شود.

 پنج شنبه 15 اسفند 1392   186  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت‏الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی در نشست حقوقی و قضایی با محوریت وقف در استان سمنان با اشاره به راه‏اندازی سامانه جامع اطلاعات و مدیریت موقوفات و بقاع متبرکه اظهار کرد: قبل از راه‏اندازی این سامانه، نگاه مردم به مجموعه اوقاف یک نگاه سنتی صرف بود.
وی تصریح کرد: در سال‏های اخیر با راه‏اندازی سامانه جامع اطلاعات و مدیریت موقوفات و بقاع متبرکه، همه اقدامات در این مجموعه به صورت سیستمی انجام می‏شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان مدت زمان انجام این تحول در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان را طی دو سال و نیم اخیر عنوان و تصریح کرد: علی‏رغم اینکه تصور می‏شد جمع‏آوری و تکمیل اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه در سامانه طی یک بازه زمانی 10 ساله تحقق یابد، با تلاش جهادی و شبانه‏روزی کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، این اقدام مهم در زمانی بسیار کوتاه‏تر محقق شد.
واحدی نتیجه این تحول را تغییر دیدگاه مردم نسبت به سنت حسنه وقف عنوان کرد و گفت: با تحول صورت گرفته در مجموعه و اجرای دقیق نیات واقفیان با استفاده از این سامانه و اطلاع‏رسانی به مردم، شاهد رشد سه برابری ایجاد موقوفات جدید در سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته هستیم.
وی به‏روز رسانی اجاره بهای موقوفات را یکی از اولویت‏های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در سال‏های اخیر عنوان کرد و گفت: در گذشته برخی از موقوفات با اجاره بهای اندک به اجاره داده می‏شد که در این خصوص نیز اقدامات خوبی در راستای به‏روز رسانی اجاره بهای موقوفات انجام شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان یکی از اقدامات سال‏های اخیر اداراه کل اوقاف و امور خیریه را انعقاد تفاهم‏نامه‏هایی با دستگاه‏های مختلف عنوان کرد و اظهار داشت: در قالب این تفاهم‏نامه‏ها سعی شده تا جای ممکن از طریق تفاهم و تعامل موارد اختلافی حل و فصل شود و از طرح دعوا در مراجع قضایی جلوگیری شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار