• امروز سه شنبه یکم بهمن 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

پايگاه جامع ترویج فرهنگ ايثار و شهادت استان سمنان

احراز هویت

سامانه سجنا

شفاف‏سازی سرلوحه اقدامات اوقاف در استان سمنان است

شفاف‏سازی سرلوحه اقدامات اوقاف در استان سمنان است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: شفاف‏سازی سرلوحه اقدامات اوقاف است و با راه‏اندازی سامانه جامع اطلاعات و مدیریت موقوفات و بقاع متبرکه سعی شده تا نسبت به این مهم اقدام شود.

 پنج شنبه 15 اسفند 1392   178  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت‏الاسلام والمسلمین عبدالله واحدی در نشست حقوقی و قضایی با محوریت وقف در استان سمنان با اشاره به راه‏اندازی سامانه جامع اطلاعات و مدیریت موقوفات و بقاع متبرکه اظهار کرد: قبل از راه‏اندازی این سامانه، نگاه مردم به مجموعه اوقاف یک نگاه سنتی صرف بود.
وی تصریح کرد: در سال‏های اخیر با راه‏اندازی سامانه جامع اطلاعات و مدیریت موقوفات و بقاع متبرکه، همه اقدامات در این مجموعه به صورت سیستمی انجام می‏شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان مدت زمان انجام این تحول در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان را طی دو سال و نیم اخیر عنوان و تصریح کرد: علی‏رغم اینکه تصور می‏شد جمع‏آوری و تکمیل اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه در سامانه طی یک بازه زمانی 10 ساله تحقق یابد، با تلاش جهادی و شبانه‏روزی کارکنان اداره کل اوقاف و امور خیریه استان، این اقدام مهم در زمانی بسیار کوتاه‏تر محقق شد.
واحدی نتیجه این تحول را تغییر دیدگاه مردم نسبت به سنت حسنه وقف عنوان کرد و گفت: با تحول صورت گرفته در مجموعه و اجرای دقیق نیات واقفیان با استفاده از این سامانه و اطلاع‏رسانی به مردم، شاهد رشد سه برابری ایجاد موقوفات جدید در سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته هستیم.
وی به‏روز رسانی اجاره بهای موقوفات را یکی از اولویت‏های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در سال‏های اخیر عنوان کرد و گفت: در گذشته برخی از موقوفات با اجاره بهای اندک به اجاره داده می‏شد که در این خصوص نیز اقدامات خوبی در راستای به‏روز رسانی اجاره بهای موقوفات انجام شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان یکی از اقدامات سال‏های اخیر اداراه کل اوقاف و امور خیریه را انعقاد تفاهم‏نامه‏هایی با دستگاه‏های مختلف عنوان کرد و اظهار داشت: در قالب این تفاهم‏نامه‏ها سعی شده تا جای ممکن از طریق تفاهم و تعامل موارد اختلافی حل و فصل شود و از طرح دعوا در مراجع قضایی جلوگیری شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار