• امروز شنبه بیست و پنجم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان

ما را در پیام رسان بله دنبال کنید

زیارت مجازی امامزادگان استان

نرم افزار اندروید بیانیه گام دوم انقلاب

سامانه میز خدمت الکترونیک

خدمات غيرحضوري

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

سامانه شکايات

احراز هویت

سامانه سجنا

‌مردم آماده انجام کار خیر هستند/ باید دنبال واقفان جدید برویم

‌مردم آماده انجام کار خیر هستند/ باید دنبال واقفان جدید برویم

نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: ‌مردم آماده انجام کار خیر هستند و باید تبلیغ مناسبی انجام شود و دنبال واقفان جدید برویم.

 جمعه 20 دی 1392   199  0      

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی در جمع شماری از دست‏اندرکاران وقف در این استان افزود: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان میدان خوبی برای عمل است و بیش از وضع موجود می‌توان در آن کار و برنامه اجرا کرد.
شاهچراغی افزود: کارهای فرهنگی در جامعه باید بیشتر تقویت و بهتر از گذشته اجرا شود و این بسیار ارزشمند است که بقاع متبرکه در این زمینه ورود پیدا کنند.
وی گفت: امور مالی موقوفه‌ها نیز طبق اختیاراتی که به متولیان سپرده شده است، یا نظر واقفان ساماندهی می‌شود و امروز نیازمند فعالیت صحیح و قوی در این زمینه هستیم.
نماینده ولی فقیه در استان سمنان اظهار داشت: باید اولویت‌هایی در حوزه وقف شناسایی و به آنها پرداخته شود و حوزه‌های علمیه و طلاب علوم دینی نیز به عنوان سربازان امام زمام(عج) و شاگردان امام صادق(ع) از محل موقوفات مورد حمایت‌های بیشتری قرار گیرند.
شاهچراغی تصریح کرد: حوزه‌های علمیه باید بیشتر مد نظر اوقاف باشد و تا جایی که امکان دارد، به آنها توجه خاصی صورت گیرد.
وی گفت: پرونده وقف پس از مرگ انسان نیز به فرموده پیامبر گرامی اسلام (ص) باز است و برای همیشه به عنوان صدقه جاریه‌ باقی می‌ماند و به خاطر همین، باید در حوزه وقف‌های جدید کارهای بیشتری صورت می‌گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان سمنان اضافه کرد: ‌مردم آماده انجام کار خیر هستند و اگر تبلیغ مناسبی انجام شود و دنبال واقفان جدید برویم، بدون شک شمار موقوفه‌ها در استان سمنان بیش از وضع فعلی افزایش می‌یابد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار